EMC: nowoczesny sprzęt w szpitalu w Piasecznie

0
246


Szpital św. Anny w Piasecznie, należący do Grupy EMC, wzbogacił się o ultranowoczesny laser holmowy firmy Lumenis o najwyższej  mocy120 W. To jedyny taki sprzęt w Polsce. Stosowany jest w urologii, między innymi w leczeniu kamicy nerkowej.

Urządzenie umożliwia znacznie szybsze kruszeni złogów w nerkach, gdyż wiązka lasera jest w stanie kruszyć kamień z częstością 80 uderzeń na sekundę (4 razy szybciej niż obecnie używany laser). To powoduje 4 razy szybszy efekt kruszenia.
Po zabiegu zostaje jedynie pył kamiczy, a nie, jak do tej pory piasek pokruszeniowy, co jest bardziej komfortowe dla pacjenta i przyspiesza rekonwalescencję.

Dzięki unikalnej technologii MOSES, która pozwala na kruszenie złogu nawet z odległości, zabieg RIRS jest krótszy, pozwala na kruszenie większych kamieni i jeszcze szybszą rekonwalescencję pacjenta.

Za pomocą lasera holmowego możliwe jest także przeprowadzenia dwóch zabiegów leczenia łagodnego rozrostu stercza (BPH), które do tej pory nie były w Polsce dostępne:

Zabiegi z użyciem nowego lasera holmowego będą przeprowadzać urolodzy z Centrum Leczenia Kamicy w Szpitalu św. Anny w Piasecznie – Marek Zawadzki i Przemysław Zugaj.

Szpital w Piasecznie prowadzi sześć oddziałów, są to oddziały: urologii, chorób wewnętrznych i chorób płuc, chirurgii, neonatologii, ginekologiczno-położniczy oraz pediatrii. Placówka posiada także poradnie specjalistyczne oraz pracownie diagnostyczne, w tym tomografii komputerowej.

Grupa EMC Szpitale prowadzi obecnie 10 Szpitali i 26 przychodni na terenie całego kraju. Blisko 90 procent przychodów spółki pochodzi z kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Szpitale należące do sieci świadczą usługi dla ponad miliona mieszkańców z terenu województw: dolnośląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, śląskiego i mazowieckiego.