EMC oddaje szpital w Kamieniu Pomorskim

0
504

Zarząd spółki EMC Instytut Medyczny S.A. poinformował o rozpoczęciu negocjacji ze starostą powiatu kamieńskiego w zakresie ustalenia warunków ewentualnej sprzedaży szpitala św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim za cenę „symbolicznej złotówki”.

Negocjacje dotąd nie doprowadziły do uzgodnienia stanowiska spółki i powiatu, wobec czego spółka 7 lutego 2020 roku poinformowała starostę o planowanym zakończeniu działalności szpitala z dniem 31 marca 2020 roku oraz ostatecznie ponowiła propozycję sprzedaży na rzecz powiatu.

Czytaj także: W prywatnych podmiotach funkcjonują wirtualne przychodnie>>>

ECM informuje, że propozycja sprzedaży szpitala wynika z faktu, iż spółka nie jest w stanie zapewnić obsługi placówki w zakresie oczekiwanym przez władze powiatu.

W przypadku nieprzyjęcia ostatecznej oferty spółki przez władze powiatu spółka zastrzega sobie prawo do zmiany tych postanowień.

EMC prowadzi 10 Szpitali i 26 przychodni, które działają na terenie województw: dolnośląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, śląskiego i mazowieckiego. Wszystkie placówki działają w sieci szpitali.

W roku 2018 Grupa Kapitałowa EMC osiągnęła 337 796 tys. zł przychodów ze sprzedaży oraz 16 693 tys. zł straty netto.