EMC opiekunem medycznym Romana Paszke

0
942

EMC Instytut Medyczny został opiekunem medycznym znanego żeglarza Romana Paszke, który 14 grudnia 2011 wystartował w samotny rejs dookoła świata. Przed rozpoczęciem rejsu kapitan został poddany kilkudniowym badaniom w placówkach EMC. W trakcie rejsu lekarze EMC czuwają przez 24 godziny pod specjalnym numerem telefonu.

W grupie lekarzy dyżurujących pod specjalnym numerem, dedykowanym do udzielenia pomocy medycznej Romanowi Paszke, jest także Robert Starzec, dyrektor Szpitala św. Anny w Piasecznie. EMC na potrzeby rejsu wyposażyło 3 apteczki pokładowe. Jacht Gemini 3 jest jednym z najnowocześniejszych oraz najszybszych jachtów regatowych na świecie. Jego długość całkowita to 27,43 m, szerokość 14 m, a wysokość masztu 33 m.

Roman Paszke chce pobić rekord świata w żegludze non stop dookoła świata, ze wschodu na zachód – wynoszącego 122 dni, 14 godz. 3 min. i 49 sekund, ustanowionego w 2004 roku przez Kapitana Jean Luc Van Den Heede na jachcie Adrien.

Zgodnie z ustaleniami WSSRC (World Saling Speed Record Council) start nastąpił w rejonie Wysp Kanaryjskich – po przekroczeniu umownej linii wytyczonej pomiędzy Cenida Monumento, Las Palmas, na wyspie Gran Canaria oraz Punta Pesebre, na wyspie Fuerteventura. Łączny dystans do pokonania to ponad 40 tys. km. samotnej żeglugi, w większości pod wiatr i pod prąd.