EMC: otwarcie nowej przychodni w Szpitalu św. Anny w Piasecznie

0
767


3 listopada 2014 w należącym do Grupy EMC Szpitalu św. Anny w Piasecznie odbyło się otwarcie nowej przychodni. Placówka zajęła pomieszczenia o powierzchni 400 mkw zlokalizowane na piętrze dobudowanym do parterowego budynku. Koszt inwestycji wyniósł około 2 mln zł.

W  nowo oddanej części obiektu mieści się 10 gabinetów lekarskich, w tym między innymi nowa  poradnia chirurgii plastycznej oraz nowe pomieszczenia dla poradni rehabilitacyjnej.

– Kiedy kilka lat temu EMC Instytut Medyczny przejmował szpital w Piasecznie zapowiedzieliśmy inwestycje i dotrzymaliśmy słowa. W pierwszym etapie w 2010 roku rozbudowaliśmy piaseczyńską placówkę, gdzie obok dotychczasowego oddziału wewnętrznego powstał nowy obiekt, w którym otworzyliśmy oddział chirurgiczny, pediatryczny oraz oddział położniczo-ginekologiczny, w którym do dzisiaj urodziło się już ponad 4.800 dzieci – powiedział Józef Juros, prezes spółki EMC Piaseczno.

– Kolejnym etapem była rozbudowa przyszpitalnej przychodni. Na tym nasze inwestycje się jednak nie zakończyły.  Jeszcze pod koniec 2013 roku rozpoczął się kolejny etap rozbudowy Szpitala św. Anny, który zakłada powiększenie placówki o jedną trzecią i dalszą poprawę komfortu pobytu pacjentów. Nowa część szpitala ma zostać uruchomiona wiosną 2015 roku – dodał.

Powierzchnia nowego skrzydła szpitala wynosi 2.000 metrów kwadratowych. Na parterze znajdzie się powiększony oddział położniczo-ginekologiczny wraz z nowym blokiem porodowym. Na pierwszym piętrze powstanie oddział zabiegowy, pozwalający na leczenie operacyjne w różnych specjalnościach.

Rozbudowa pozwoli przenieść oddział wewnętrzny ze starego obiegu, poprawi warunki pobytu pacjentów w oddziale, który będzie się znajdował na jednym piętrze i jednocześnie umożliwi oczekiwany remont najstarszej części obiektu. Docelowo znajdzie się tam  pediatria. Po przeprowadzeniu tych wszystkich zmian planowane jest uruchomienie w nowej części oddziału geriatrycznego. 

Szpital św. Anny zapewnia opiekę medyczną ponad 240 tysiącom mieszkańcom  powiatu piaseczyńskiego i okolic, a także mieszkańcom południowej Warszawy.   

W ciągu trzech kwartałów 2014 roku w szpitalu hospitalizowanych było ponad 9 tysięcy pacjentów, przeprowadzono blisko 1.700 operacji, udzielono niemal 28 tysięcy konsultacji.

W uruchomionym w lutym 2011 roku nowym  szpitalu w Piasecznie, który liczy obecnie 120 łóżek, oprócz istniejącego wcześniej oddziału wewnętrznego, otwarty został oddział położniczo-ginekologiczny z neonatologią, oddział chirurgii ogólnej oraz pediatrii.

W działającej przy szpitalu przychodni działa 19 poradni specjalistycznych: alergologiczna (dzieci i dorośli), chirurgii ogólnej, chirurgii plastycznej, dermatologiczna, diabetologiczna, endokrynologiczna, gastroenterologiczna, ginekologiczna, kardiologiczna, (dzieci i dorośli), leczenia uzależnień,  neonatologiczna, neurologiczna (dzieci i dorośli), otolaryngoloczina, ortopedyczna, pulmonologiczna (dorośli i dzieci), rehabilitacyjna, reumatologiczna, urologiczna, poradnia zdrowia psychicznego.

Szpital św. Anny należy do Grupy EMC Instytut Medyczny, która  powstała w 2001 i obecnie w jej skład wchodzi 10 Szpitali i 16 Przychodni w sześciu województwach.

EMC Instytutu Medyczny większość usług realizuje w ramach kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia, będąc tym samym znaczącym elementem publicznego systemu opieki zdrowotnej.  Grupa buduje przyjazny model leczenia, dostosowany do potrzeb każdego pacjenta – od lekarza POZ, poprzez porady specjalistyczne, pełną diagnostykę, leczenie szpitalne, do opieki nad ludźmi starszymi w wyspecjalizowanych ośrodkach lub warunkach domowych.

Grupa EMC jest partnerem dla samorządów dla całej Polski. Obecnie szpitale należące do sieci świadczą usługi dla ponad miliona mieszkańców z terenu województw: dolnośląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, śląskiego i mazowieckiego.