EMC: personel medyczny szpitala w Piasecznie podnosi kwalifikacje zawodowe

0
843

35 pielęgniarek ze Szpitala św. Anny w Piasecznie uczestniczy  w kursie „Wykonanie i interpretacja zapisu elektrokardiograficznego”. Szkolenie składa się z części teoretycznej i praktycznej, które odbywają się w poradni kardiologicznej i pracowni EKG piaseczyńskiej placówki. Kurs zakończy się w listopadzie 2016 egzaminem i rozdaniem certyfikatów.

W drugiej połowie czerwca 2016 prawie 40 pielęgniarek  z placówki Grupy EMC w Piasecznie rozpoczęło szkolenie pod nazwą „Leczenie ran”. Natomiast w lipcu 2016 roku ruszy szkolenie z zakresu szczepień ochronnych, w którym wezmą udział 32 pielęgniarki, a we wrześniu 2016 natomiast kurs z zakresu wykonywania spirometrii, w którym szkolić się będzie 26 osób.

W październiku 2016 roku rozpocznie się szkolenie „Resuscytacja krążeniowo-oddechowa ” w którym udział weźmie 36 pielęgniarek.

– Podnoszenie kwalifikacji przez pielęgniarki i położne służy przede wszystkim pacjentom, gdyż możemy im zaoferować jeszcze wyższą  jakości usług medycznych. Cieszy mnie duże zainteresowanie personelu medycznego w Piasecznie udziałem w szkoleniach i ich bardzo wysoki poziom merytoryczny – powiedziała Dorota Karpacka, zastępca dyrektora ds. pielęgniarstwa szpitala w Piasecznie.

Szpital św. Anny należy do Grupy EMC Szpitale, która prowadzi 10 szpitali i 19 przychodni na terenie całego kraju. Szkolenie personelu jest jednym z priorytetów Grupy. Podobne szkolenia odbywają się obecnie między innymi w Szpitalu św. Antoniego w Ząbkowicach, Szpitalu św. Rocha w Ozimku, Szpitalu Zdrowie w Kwidzynie i Szpitalu w Kowarach.

Łącznie w różnego rodzaju szkoleniach, które podnoszą kwalifikacje zawodowe, ma  w tym roku wziąć udział  blisko 450 pielęgniarek i położnych pracujących  w Grupie EMC Szpitale.