EMC: personel medyczny szpitala w Ząbkowicach Śląskich podnosi kwalifikacje zawodowe

0
858

Blisko 40 pielęgniarek i położnych ze Szpitala św. Antoniego w Ząbkowicach Śląskich uczestniczy obecnie w kursie „Resuscytacja krążeniowo oddechowa”. Szkolenie składa się z części teoretycznej i praktyk, które odbywać się będą między innymi na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii w szpitalu w Kłodzku. Kurs zakończy się w czerwcu 2016 egzaminem i rozdaniem certyfikatów.

– Uważam, że personel stale powinien podnosić swoje kwalifikacje zawodowe,  gdyż dzięki temu możemy zaoferować pacjentom lepszą jakość opieki medycznej – powiedziała Janina Szymacha Naczelna Pielęgniarek i Położnych  Szpitala w Ząbkowicach.

W czerwcu 2016 rozpocznie się  szkolenie „Wykonanie i interpretacja zapisu elektrokardiograficznego”, w którym udział weźmie blisko 20 pielęgniarek i położnych z ząbkowickiej placówki. Kolejny kurs zaplanowany jesienią 2016 będzie dotyczył leczenia ran.

Szpital św. Antoniego należy do Grupy EMC Szpitale, która prowadzi 10 szpitali i 19 przychodni na terenie całego kraju. Szkolenie personelu jest jednym z priorytetów Grupy. Podobne szkolenia odbywają się obecnie między innymi w Szpital św. Rocha w Ozimku, Szpitalu Zdrowie w Kwidzynie i Szpitalu w Kowarach. Kolejne rozpoczną się niebawem w Szpitalu św. Anny w Piasecznie.

Łącznie w różnego rodzaju szkoleniach, które podnoszą kwalifikacje zawodowe, ma  w 2016 roku wziąć udział ponad 350 pielęgniarek i położnych pracujących  w Grupie EMC Szpitale.