EMC prowadzi rozmowy ze starostwem w Kwidzynie

0
868


EMC Instytut Medyczny, będący operatorem szpitali, głównie na terenie województwa dolnośląskiego, prowadzi rozmowy ze starostwem powiatowym w Kwidzynie w sprawie dzierżawy miejscowej placówki. Spółka nie podaje szczegółowych informacji na ten temat.

– Strategia Grupy EMC Instytut Medyczny zakłada dalszy rozwój sieci. Prowadzimy rozmowy z wieloma samorządami, w tym także ze starostwem w Kwidzynie – informuje Ewa Pogodzińska, rzecznik prasowy EMC.

NZOZ Szpital w Kwidzynie od 2001 roku jest prowadzony przez samorządową spółkę Zdrowie sp. z o.o., w której większościowe udziały posiada powiat. Placówka prowadzi 10 oddziałów szpitalnych  Rozmowy ze starostwem dotyczą między innymi  kwoty dzierżawy. Miesięcznie EMC miałby płacić z tego tytułu 85 tysięcy złotych. Starostwo chciałoby, aby umowa z dzierżawcą została podpisana w styczniu 2013 roku.

W skład grupy kapitałowej wchodzi obecnie 8 szpitali oraz 16 przychodni specjalistycznych i podstawowej opieki zdrowotnej w 5 województwach. Są to: EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią we Wrocławiu, Szpital św. Rocha w Ozimku koło Opola, Szpital św. Antoniego w Ząbkowicach Śląskich, Szpital Mikulicz w Świebodzicach, Szpital św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim, Szpital Geriatryczny im. Jana Pawła II w Katowicach, Szpital Bukowiec w Kowarach i Szpital św. Anny w Piasecznie. Do Grupy należą także: Przychodnia przy Łowieckiej we Wrocławiu, Zespół Przychodni Lubmed w Lubinie, Zespół Przychodni Formica we Wrocławiu oraz EMC Health Care Ltd. w Dublinie.

Zarząd EMC Instytut Medyczny SA prowadzi też rozmowy z  EQT VI Limited w sprawie zaangażowania funduszu w spółkę.