EMC: rodzina Gerberów złożyła zapisy w wezwaniu na akcje

0
886

Spółka kontrolowana przez rodzinę Gerberów odpowiedziała na wezwanie do sprzedaży akcji EMC Instytut Medyczny i złożyła zapisy obejmujące wszystkie należące do niej akcje. Oznacza to, że po zakończeniu wezwania Penta Investments będzie największym akcjonariuszem medycznej spółki.

Zapisami zostało objętych 23,81 procent akcji EMC, dających 27,32 procent głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki.

Przed ogłoszeniem wezwania Penta Investments kupiła pośrednio 14,60 procent akcji EMC, dających 20,49 procent ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu tej spółki.

– Złożone zapisy są częścią transakcji, w ramach której Penta Investments przejmie kontrolę nad wszystkimi akcjami EMC należącymi do rodziny Gerberów, czyli nad pakietem dającym prawo do 47,81 procent głosów na Walnym Zgromadzeniu – powiedział Adam Jarmicki, manager inwestycyjny Penta Investments, odpowiedzialny za projekt EMC.

Zgodnie z warunkami wezwania zapisy na akcje EMC przyjmowane są w siedzibie Domu Inwestycyjnego Investors S.A. oraz w placówkach Biura Maklerskiego Alior Bank S.A. do 18 lipca 2013 roku, do godz. 17.00.

Penta Investments jest środkowoeuropejską grupą inwestycyjną założoną w 1994 roku, działającą w sektorach private equity i nieruchomości. W obszarze private equity Penta zarządza funduszem typu evergreen – należącym do partnerów, jedynych udziałowców firmy. Całkowita wartość aktywów Penta wyniosła w 2012 roku 5,9 mld euro. Spółki portfelowe Penta zapewniają ponad 33.000 miejsc pracy, a ich łączne przychody wyniosły w 2012 roku 4,4 mld euro. Penta inwestuje w sektorach: detalicznym, ochrony zdrowia, lotniczym, budowy maszyn i narzędzi, rozrywkowym oraz w projekty bankowe. W 2005 roku Penta rozpoczęła inwestycje w segmencie nieruchomości i obecnie realizuje projekty w Czechach i na Słowacji oraz planuje rozwijać portfolio nieruchomości w Polsce. Firma działa w ponad 10 krajach Europy i ma biura w Pradze, Bratysławie, Warszawie i Monachium. Aktualnie portfolio inwestycyjne Penta w Polsce obejmuje takie podmioty jak: Grupa Empik Media & Fashion, Fortuna zakłady bukmacherskie, Iglotex, Dr.Max i Clar System.

EMC Instytut Medyczny S.A. jest największym w Polsce właścicielem szpitali i przychodni na rynku prywatnych usług medycznych. W ciągu 10 lat z lokalnej firmy, prowadzącej szpital we Wrocławiu, spółka rozwinęła się w sieć placówek medycznych, rozbudowywaną konsekwentnie na terenie Polski, a także za granicą. Od 2005 roku firma jest notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

W skład grupy kapitałowej wchodzi obecnie 8 szpitali oraz 16 przychodni specjalistycznych i podstawowej opieki zdrowotnej. Główną działalność medyczną EMC stanowi: szpitalne lecznictwo specjalistyczne, hospitalizacje w szpitalach ogólnych oraz poradnictwo ambulatoryjne w ramach przychodni specjalistycznych i podstawowej opieki zdrowotnej.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPowstało Centrum Medyczne Marki
Następny artykułAlert konsultacyjny