EMC: rozbudowa przychodni przy Szpitalu św. Anny w Piasecznie

0
815


W czerwcu 2013 rozpoczęła się rozbudowa przychodni działającej przy Szpitalu św. Anny w Piasecznie, należącym do sieci EMC . W parterowym budynku powstaje piętro, w którym mieścić się będzie 10 gabinetów lekarskich oraz kaplica. Jest to pierwszy etap rozbudowy piaseczyńskiej placówki, kolejny zakłada powiększenie szpitala o jedną trzecią i dalszą poprawę komfortu pobytu pacjentów.

Rozbudowa kosztować będzie blisko 2 mln zł.
– Dzięki zwiększeniu powierzchni zyskamy miejsce na kolejne gabinety lekarskie. Ułatwi to mieszkańcom Piaseczna i powiatu piaseczyńskiego dostęp do specjalistycznej  opieki medycznej – powiedział Robert Starzec, dyrektor Szpitala św. Anny. 

Obecnie w przyszpitalnej przychodni działa 18 poradni specjalistycznych: alergologiczna (dzieci i dorośli), chirurgii ogólnej, dermatologiczna, diabetologiczna, endokrynologiczna, gastroenterologiczna, ginekologiczna, kardiologiczna, (dzieci i dorośli), leczenia uzależnień, neonatologiczna, neurologiczna (dzieci i dorośli), otolaryngoloczina, ortopedyczna, pulmonologiczna (dorośli i dzieci), rehabilitacyjna, reumatologiczna, urologiczna, poradnia zdrowia psychicznego.

Szpital św. Anny w Piasecznie,  który liczy obecnie blisko 130 łóżek, został uruchomiony  w drugiej połowie lutego 2011 roku. Oprócz istniejącego wcześniej Oddziału Wewnętrznego, otwarty został Oddział Położniczo-Ginekologiczny z Neonatologią,  Oddział Chirurgii Ogólnej oraz  Pediatrii.

W 2012 roku w szpitalu hospitalizowanych było blisko 21.000 pacjentów, udzielono ponad 34.000 konsultacji, przeprowadzono ponad 3.700 operacji.

Tylko w 2012 roku w piaseczyńskiej placówce urodziło się blisko 1.500 dzieci, czyli najwięcej wśród wszystkich szpitali powiatowych na Mazowszu. Od otwarcia nowego szpitala w drugiej połowie 2011 roku liczba noworodków powitanych w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym wyniosła już blisko 3.300.