EMC: rozpoczęcie rozbudowy szpitala w Lubinie

0
868


EMC Instytut Medyczny S.A. rozpoczął rozbudowę i modernizację szpitala w Lubinie. Po zakończeniu prac lubiński szpital zyska nowe skrzydło, w którym znajdzie się Szpitalny Oddział Ratunkowy, nowy blok operacyjny, pracownia endoskopii oraz diagnostyki obrazowej. W kolejnych fazach inwestycji poszczególne oddziały szpitala przejdą remont.

– Inwestycja ta przyczyni się do znacznej poprawy jakości i dostępności opieki dla pacjentów w stanach nagłego zagrożenia zdrowia i życia w tej części kraju. Jednocześnie jest to jedna z najważniejszych inwestycji w ramach całej naszej grupy  – powiedziała podczas uroczystości Agnieszka Szpara, prezes  EMC Instytutu Medycznego SA.

Nowa część szpitala będzie miała 6000 mkw powierzchni użytkowej. Całość kompleksu będzie zawierała oprócz Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i nocnej pomocy lekarskiej, również nowy pięciosalowy blok operacyjny, pracownię endoskopii, diagnostyki obrazowej i nowoczesną sterylizatornię. Na dachu budynku powstanie lądowisko dla helikopterów.

– W oparciu o wcześniejsze pozytywne doświadczenia liczymy na współpracę z dolnośląskim oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia we wspólnym budowaniu strategii regionalnego zabezpieczenia potrzeb zdrowotnych – powiedział Maciej Piorunek, prezes Regionalnego Centrum Zdrowia w Lubinie.

Inwestycja będzie finansowana  głównie ze środków EMC Instytut Medyczny SA. Całkowity koszt inwestycji rozłożonej na kilka lat wyniesie 34.005.800 zł.

– Zaczynamy dzisiaj nową erę w szpitalnictwie lubińskim. Mam nadzieję, że spotkamy się na ceremonii otwarcia nowych oddziałów w 2016 roku i że już wkrótce mieszkańcy Lubina będą mogli korzystać z nowego budynku – powiedział Vaclav Jirku, dyrektor inwestycyjny PENTA Investments, większościowego właściciela EMC Instytutu Medycznego SA.

Budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Szpitalu Regionalne Centrum Zdrowia uznana została za strategiczny projekt, ważny dla kraju i regionu, zgodny z długoterminowym planem rozwoju Polski i tym samym włączona do Kontraktu Terytorialnego dla Dolnego Śląska na lata 2014-2020.