EMC sprzedał szpital w Kamieniu Pomorskim

0
86

EMC Instytut Medyczny S.A. 23 lutego 2021 roku zawarł umowę sprzedaży Szpitala św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim spółce Szpital w Kamieniu Sp. z o.o., będącej jednoosobową spółką powiatu kamieńskiego.

Sprzedaż dotyczy szpitala wraz z przychodnią specjalistyczną. Cena sprzedaży wynosiła symboliczne 1 zł.

EMC Instytut Medyczny wygrał przetarg na dzierżawę obiektów szpitala powiatowego w Kamieniu Pomorskim wraz z infrastrukturą oraz prowadzenie działalności leczniczej w roku 2005. Wcześniej szpital działał jako SP ZOZ, który został zlikwidowany.

W roku 2018 i 2019 zawieszana i zamykana była działalność niektórych oddziałów w tej placówce, między innymi ginekologiczno-położniczego i neonatologicznego. Obecnie w szpitalu tym działają oddziały – chorób wewnętrznych i pediatryczny oraz Zakład Opiekuńczo-Leczniczy.

Czytaj także: Pracodawcy RP: rekomendacje dla systemu ochrony zdrowia>>>

Negocjacje w sprawie sprzedaży szpitala trwały od 2019 roku, a porozumienie z powiatem zawarte zostało 21 grudnia 2020 roku.

Na początku roku 2020 roku EMC zapowiadał zakończenie działalności szpitala, motywując to tym, że nie jest w stanie zapewnić obsługi placówki w zakresie oczekiwanym przez władze powiatu.

EMC prowadzi 11 szpitali i 19 przychodni, które działają na terenie województw: dolnośląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, śląskiego, mazowieckiego i wielkopolskiego.