EMC: Szpital św. Anny zrealizuje projekt w ramach NPZ

0
885


Szpital św. Anny w Piasecznie, należący do Grupy EMC, i gmina Lesznowola zrealizują wspólnie projekt dotyczący stworzenia grup wsparcia dla osób otyłych w ramach Narodowego Programu Zdrowia 2016-2020.

Gmina Lesznowola pozyskała środki z Narodowego Programu Zdrowia 2016-2020 na stworzenie 6 grup wsparcia dla osób z otyłością w wieku od 10 do 50+ lat.  Natomiast Szpital św. Anny w Piasecznie wesprze samorząd w realizacji tego projektu.

W ramach projektu planowane są  między innymi grupowe warsztaty z dietetykiem i psychologiem ze Szpitala św. Anny w Piasecznie, wizyty konsultacyjne, warsztaty kulinarne, zajęcia sportowe z trenerem oraz darmowe karnety na basen.

Rekrutacja do I edycji projektu ruszyła 7 sierpnia 2017 roku i potrwa do 18 sierpnia 2017 roku. Udział w programie jest bezpłatny.

Szpital w Piasecznie prowadzi sześć oddziałów, są to oddziały: urologii, chorób wewnętrznych i chorób płuc, chirurgii, neonatologii, ginekologiczno-położniczy oraz pediatrii. Placówka posiada także poradnie specjalistyczne oraz pracownie diagnostyczne, w tym tomografii komputerowej.

Grupa EMC Szpitale prowadzi obecnie 10 Szpitali i 26 przychodni na terenie całego kraju. Blisko 90 procent przychodów spółki pochodzi z kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Szpitale należące do sieci świadczą usługi dla ponad miliona mieszkańców z terenu województw: dolnośląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, śląskiego i mazowieckiego.