EMC: umowa ze szpitalem w Greifswaldzie

0
995

EMC Instytut Medyczny 8 listopada 2011 roku podpisał umowę z niemieckim szpitalem Universitätsmedizin Greifswald. Zakłada ona współpracę obu podmiotów m.in. w zakresie edukacji i szkoleń, wymiany personelu, przedsięwzięć na rynku medycznym oraz wspólnych usług medycznych dla pacjentów po obu stronach granicy. Jest to pierwszy tego typu projekt w naszym kraju.

Oba podmioty chcą także współpracować przy wdrażaniu nowych rozwiązań w zakresie telemedycyny i teleradiologii.
„Jestem bardzo zadowolony z podpisania listu o współpracy. Porozumienia nie byłoby możliwe, gdyby nie wysoka jakość świadczonych przez nas usług, dobre standardy pracy i opieki medycznej” – powiedział Piotr Gerber, prezes EMC Instytut Medyczny. – „Myślę, że zaufanie jakim nas obdarzono, wynika też z pozytywnych doświadczeń wielu obywateli Niemiec, którzy leczeni byli w naszych placówkach, zwłaszcza po tym, jak w ubiegłym roku podpisaliśmy umowę z największą niemiecką kasą chorych AOK”.

„Współpraca pomiędzy naszymi firmami jest ważnym krokiem w perspektywie wejścia nowej dyrektywy o swobodnym przepływie pacjentów w Unii Europejskiej” – powiedział profesor Marek Zygmunt, przewodniczący zarządu niemieckiego szpitala.

EMC Instytut Medyczny prowadzi obecnie 8 szpitali oraz 16 przychodni i zatrudnia ponad 2 100 osób. W lipcu 2010 roku spółka nawiązała współpracę z największą niemiecką Kasą Chorych AOK-Die Gesundheitskasse i Techniker Krankenkasse i jest jedynym partnerem AOK w Polsce. Jesienią 2011 roku EMC podpisał też umowy z trzema holenderskimi kasami chorych: CZ, DeltaLloyd oraz OHRA. W całym 2010 roku i w ciągu 6 miesięcy 2011 z usług szpitali i przychodni EMC skorzystało już blisko 1.500 zagranicznych pacjentów.

Szpital Akademicki przy Uniwersytecie Medycznym w Greifswaldzie stanowi jeden z głównych szpitali w Meklemburgii-Pomorzu Przednim. Zatrudnia prawie 4.500 pracowników, z czego około 700 stanowią lekarze. Placówka jest też zapleczem dydaktycznym dla 1100 studentów.