Emisja EMC zakończyła się sukcesem

0
863

Projekt rozbudowy Szpitala w Katowicach

 

 

 

 

 

 

Inwestorzy objęli całość akcji serii G w ilości 1.189.602 sztuk spółki EMC Instytut Medyczny, oferowanych po 7,86 zł za sztukę. Środki z nowej emisji akcji trafić mają przede wszystkim na rozbudowę należącego do spółki Szpitala Geriatrycznego im. Jana Pawła II w Katowicach.

Obok istniejącej 40 łóżkowej placówki powstanie nowy budynek z 60 łóżkami, zapleczem rehabilitacyjnym oraz szkoleniowym.
Prace przygotowawcze już zostały wykonane, dlatego gdy tylko pogoda pozwoli, ruszamy z rozbudową szpitala. Chcielibyśmy zakończyć tę inwestycję do końca tego roku – powiedział Piotr Gerber, prezes EMC Instytut Medyczny.

Zarząd spółki ocenia, że ze względu na starzenie się polskiego społeczeństwa zapotrzebowanie na opiekę medyczną dla osób starszych będzie szybko rosło. Według standardów unijnych na 10 tysięcy mieszkańców powinny przypadać dwa łóżka geriatryczne. W przypadku Polski oznacza to 7,6 tysięcy łóżek, a jest ich aktualnie około 600.

Grupa EMC Instytut Medyczny ma obecnie 8 szpitali i 16 przychodni. Poza placówką w Katowicach są to: Szpital św. Anny w Piasecznie, EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią we Wrocławiu, Szpital św. Rocha w Ozimku koło Opola, Szpital św. Antoniego w Ząbkowicach Śląskich, Szpital Mikulicz w Świebodzicach, Szpital św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim, Szpital Bukowiec w Kowarach. Łącznie w placówkach EMC jest blisko 1.000 łóżek.

Do grupy należą także: Przychodnia przy Łowieckiej we Wrocławiu, Zespół Przychodni Lubmed w Lubinie, Zespół Przychodni Formica we Wrocławiu oraz EMC Health Care Ltd. w Dublinie.