Enel-Med: aneks do Umowy z NFZ dotyczący diagnostyki w 2013 roku

0
805


Centrum Medyczne Enel-Med podpisało aneks do umowy z mazowieckim oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia określający warunki finansowania świadczeń diagnostycznych na rok 2013.

Kontrakt z NFZ obejmuje ambulatoryjną opiekę specjalistyczną w zakresie tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego, gastroskopii oraz kolonoskopii w pracowniach i oddziałach diagnostycznych w województwie mazowieckim, zlokalizowanych w Szpitalu Enel-Med Zacisze, w Szpitalu Bielańskim w Warszawie oraz w szpitalu w Wołominie.

Jest to aneks do umowy zawartej na okres od 1 stycznia 2011 roku do 31 grudnia 2013 roku, określający wartość kontraktu na 2013 rok w dwóch okresach rozliczeniowych:

– od 1.01.2013 r. do 30.06.2013 r. maksymalnie 2 585 169 zł netto
– od 1.07.2013 r. do 31.12.2013 r. maksymalnie 2 584 980 zł netto.

– „Diagnostyka obrazowa jest drugim pod względem rentowności segmentem naszej działalności. W odpowiedzi na ciągłe zapotrzebowanie na tego typu usługi – zarówno wśród pacjentów, jak szpitali publicznych, które często decydują się na outsourcing diagnostyki – w 2011 rokuuruchomiliśmy nasz najnowocześniejszy Oddział diagnostyczny Centrum w Warszawie. Placówka oferuje pełne spektrum usług diagnostycznych – zarówno na potrzeby mieszczącego się w tym samym budynku Szpitala Centrum Enel-Med, jak i pacjentów spoza szpitala. Specjalizuje się w badaniach  ortopedycznych, neurochirurgicznych i kardiologicznych” – mówi Adam Rozwadowski, Prezes Zarządu Centrum Medycznego Enel-Med.

Centrum Medyczne Enel-Med prowadzi własne oddziały zlokalizowane w Warszawie (Atrium, Arkadia, Blue City, Domaniewska, Puławska, Zacisze), Gdańsku (Grunwaldzka), Łodzi (Manufaktura), Krakowie (Galeria Krakowska), Poznaniu (Kupiec Poznański) i Wrocławiu (Arkady Wrocławskie) oraz wielospecjalistyczny szpital (na warszawskim Zaciszu) funkcjonujący od 1998 roku i otwarty w 2012 roku Szpital Centrum w Warszawie. Enel-Med posiada także własne oddziały i pracownie diagnostyczne (Bielany, Centrum i Zacisze w Warszawie, Lublin, Łomża, Mielec, Poznań, Wołomin, Konin, Gdańsk). Centrum oferuje pełną obsługę medyczną, prowadzi pacjenta od konsultacji, przez diagnozę, hospitalizację, operację, aż po rehabilitację – czyli przez cały zamknięty cykl leczenia.