Enel-Med: badania genetyczne w ofercie

0
1226


Centrum Medyczne  Enel-Med jako pierwsza abonamentowa firma medyczna  wprowadza usługę badań genetycznych. Dotychczas była ona dostępna jedynie w wyspecjalizowanych ośrodkach. Oferta Enel-Med jest skierowana między innymi do osób, u których istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia nowotworu, chorób układu krążenia czy chorób układu pokarmowego.

W ramach nowej usługi są dostępne cztery grupy pakietów. Pakiety onkologiczne  adresowane są do pacjentów obciążonych większym ryzykiem wystąpienia nowotworu (w związku z pojawieniem się schorzenia w rodzinie), chorych na raka, ale także osób dbających o swoje zdrowie.  Podstawowa oferta dla kobiet ukierunkowana jest na raka piersi oraz jajnika, mężczyzn zaś – prostaty. W pakietach rozszerzonych badane są mutacje, których obecność zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia również raka jelita grubego, nerki, tarczycy i trzustki.  

– Badania genetyczne dotyczące chorób nowotworowych to szansa dla osób, które są   obarczone większym ryzykiem wystąpienia tych schorzeń. Przeprowadzone testy umożliwią  im bowiem podjęcie odpowiednich działań profilaktycznych przed wystąpieniem nowotworu, a także w znacznym stopniu zwiększą szansę na wczesne rozpoznanie i wyleczenie – tłumaczy dr n. med. Katarzyna Skórzewska, zastępca dyrektora medycznego ds. przychodni specjalistycznych Centrum Medycznego Enel-Med S. A.

Pakiety specjalistyczne to propozycja skierowana między innymi do osób cierpiących na choroby układu pokarmowego, układu krążenia, obarczonych ryzykiem epizodów zatorowo-zakrzepowych oraz kobiet, które mają problem z donoszeniem ciąży. Na przykład testy genetyczne badające nietolerancje pokarmowe mają wyjaśnić nieprawidłowości związane z pracą układu pokarmowego, przyswajaniem i metabolizowaniem składników odżywczych.   Tym samym pozwalają pacjentowi prawidłowo skomponować codzienną dietę tak, by nie wpływała  ona negatywne na funkcjonowanie całego organizmu.

Kolejną propozycją Enel-Med dla klientów są pakiety Premium, które zawierają szeroką ofertę badań genetycznych. Zostały one zaprojektowane z myślą o nowoczesnych, dbających o swoje zdrowie osobach; są to między innymi testy pozwalające dobrać idealną dietę czy określić występowanie  najczęstszych chorób, również nowotworów.

W ramach usługi dostępne będą również pakiety „Lifestyle” dla rodziców chcących poznać sportowe predyspozycje swojego dziecka lub jego wyjątkowe zdolności oraz dla wszystkich   osób, które uprawiają różnego rodzaju sporty.

– Z pewnością interesujące dla wielu osób mogą okazać się testy określające  prawdopodobieństwo  wystąpienia dysleksji u dziecka, również związanej z leworęcznością – mówi dr n. med. Katarzyna Skórzewska  – Pozwolą one nie tylko poznać problemy rozwojowe dziecka, ale przede wszystkim podjąć konkretne działania ukierunkowane na indywidualny tok pracy z dzieckiem i na jego przyszły rozwój – dodaje.

– Badania genetyczne są nowatorskim rozwiązaniem w obszarze działalności prywatnych  ośrodków medycznych w Polsce. Centrum Medyczne Enel-Med jako pierwsze zdecydowało się wprowadzić tego typu usługę. Zależało nam na tym, by umożliwić naszym pacjentom wykonywanie profilaktycznie badań genetycznych, które w nierzadkich przypadkach są w stanie uratować życie – mówi ekspert z Centrum Medycznego Enel-Med.

Badania genetyczne można wykonać we wszystkich oddziałach Enel-Med, jak również samodzielnie w domu. Na stronie firmy dostępne są wszystkie pakiety do zamówienia również w trybie on-line.

Wykonanie samodzielnie testu polega na naniesieniu kilku kropli krwi na specjalną bibułę a następnie odesłaniu ich w przeznaczonym do tego opakowaniu do laboratorium. W ramach wykupionego pakietu Centrum Medyczne Enel-Med oferuje swoim klientom nie tylko wykonanie testów genetycznych,  lecz także szczegółowe  ich omówienie podczas konsultacji ze specjalistą oraz wskazanie ewentualnych dalszych kroków.

Grupa Enel-Med istnieje od 1993 roku. Od 2011 roku jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych. W jej skład wchodzą oddziały wysokospecjalistyczne w wielu miastach Polski, dwa szpitale medyczne oraz klinika medycyny estetycznej Estell i medycyny sportowej Enel-Sport.