Enel-Med gotowy na przełom w opiece medycznej

0
1295

22 października 2018 w Łodzi odbyło się spotkanie Komitetu Sterującego Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, w trakcie którego wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński na przykładzie usługi e-wizyty udostępnionej przez Enel-Med zaprezentował, jak w prosty i bezpieczny sposób można dokonać konsultacji z lekarzem, a także uzyskać e-receptę.

Enel-Med jest jedyną firmą medyczną w województwie mazowieckim i największą w Polsce, która dokonała połączenia e-wizyty z e-receptą i e-zwolnieniem, co stanowi ogromny krok w informatyzacji służby zdrowia i jest również dużym ułatwieniem dla pacjentów.

W wielu przypadkach bez wychodzenia z domu są oni teraz w stanie przeprowadzić profesjonalną konsultację z lekarzem, uzyskać diagnozę, e-receptę i ewentualne e-zwolnienie, które drogą elektroniczną trafi zarówno do pracodawcy, jak i do ZUS. Do wystawionego zwolnienia pacjent ma dostęp po założeniu profilu na pacjent.gov.pl. Enel-Med jako pierwszy w Polsce podszedł do tematu telemedycyny kompleksowo i zaoferował go w intuicyjnej formie.

W trakcie e-wizyty można uzyskać elektroniczne skierowanie na badania diagnostyczne i laboratoryjne, które można zrealizować w prawie 40 oddziałach Enel-Med w Polsce. Wynik takiego badania można odebrać również za pomocą systemu online czy aplikacji i omówić go z lekarzem na kolejnej e-wizycie.

W ramach e-konsultacji pacjent może skonsultować się z internistą, pediatrą, lekarzem medycyny rodzinnej, dermatologiem, endokrynologiem, alergologiem, dietetykiem, kardiologiem, położną i psychologiem.

Pacjenci Enel-Med, którzy posiadają abonament indywidualny bądź pracowniczy i nieograniczony dostęp do lekarzy danej specjalności, mogą umówić e-wizytę bezpłatnie. Jeśli w tej chwili nie posiadają abonamentu lub ich pakiet nie obejmuje danej specjalności, mogą za nią zapłacić on-line w systemie PayU. Z e-wizyt mogą korzystać również nowi pacjenci zakładając konto w systemie online lub pobierając aplikację mobilną, z której korzysta już ponad 100 tysięcy pacjentów.

Czytaj także: 100 tysięcy osób korzysta już z aplikacji mobilnej Enel-Med>>>

Enel-Med jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych. Istnieje od 1993 roku, oferując pełną obsługę medyczną na terenie całego kraju i jest największą firmą medyczną z polskim kapitałem.

W skład grupy wchodzą przychodnie wieloprofilowe, dwa szpitale, oddziały diagnostyki obrazowej oraz specjalistyczne kliniki: medycyny estetycznej Eetell, medycyny sportowej Enel-Sport, stomatologii oraz marka Enel-Senior. Enel-Med to także sieć ponad 1600 placówek partnerskich w całym kraju.