Enel-Med laureatem konkursu Złota Strona Emitenta

0
777


Centrum Medyczne Enel-Med zwyciężyło w tegorocznej edycji Konkursu Złota Strona Emitenta. Strona inwestor.enel.pl okazała się najlepsza w grupie firm notowanych na GPW, nienależących do indeksów sWIG80, mWIG40 i WIG20.

VI edycja Konkursu rozpoczęła się w czerwcu 2012 roku, obejmując 854 strony internetowe. Ocena konkursowa składała się z trzech etapów. W  pierwszym serwisy były analizowane pod kątem kilkudziesięciu kryteriów. W drugim etapie, do którego zakwalifikowało się 57 spółek, podlegały one analizie dokonanej przez ponad 30 jurorów pod kątem 9 różnorodnych kryteriów, takich jak między innymi jasność komunikatu, zawartość informacyjna, komunikacja z inwestorem, poprawność zastosowanych technologii i estetyka. Liczyły się również opinie przedstawicieli inwestorów indywidualnych, instytucjonalnych i zagranicznych. W ostatnim etapie spośród 15 nominowanych przez jury spółek kapituła konkursu wybrała jednego laureata z każdego z pięciu segmentów. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.

Centrum Medyczne Enel-Med S.A. zadebiutowało na GPW w 2011 roku. Spółka prowadzi oddziały zlokalizowane w największych miastach Polski, dwa szpitale w Warszawie oraz pracownie diagnostyczne zlokalizowane w Warszawie – Bielany i Zacisze oraz w Lublinie, Łomży, Mielcu, Poznaniu, Wołominie, Koninie i Gdańsku.