Enel-Med: mammografia MR w Koninie i Warszawie

0
1331

Enel-Med wprowadził do swojej oferty badanie mammograficzne MR – rezonans magnetyczny piersi. Badanie jest dostępne w pracowni diagnostycznej w Koninie oraz w Oddziale Diagnostycznym Centrum w Warszawie. Wkrótce będzie je można wykonać również w Oddziale Grunwaldzka w Gdańsku.

Rezonans magnetyczny piersi to nowoczesna i wiarygodna metoda weryfikacji niejednoznacznych zmian pojawiających się w piersiach.

Rezonans magnetyczny jest obecnie najdokładniejszą metodą wykrywania nowotworu piersi – daje blisko 99-cio procentową pewność. Wyjątkowość tej metody polega również na tym, że badanie pozwala wskazać minimalne zmiany nowotworowe – nawet wielkości 2 milimetrów. Co więcej, badanie nie wymaga skierowania, co zwiększa jego dostępność – mówi Małgorzata Sanokowska-Wójcik, Dyrektor Medyczny w Centrum Medycznym Enel-Med.

Badanie jest przeznaczone dla wszystkich młodych kobiet z grup zwiększonego ryzyka zachorowania na raka piersi, a w szczególności zalecane jest nosicielkom mutacji genu BRCA1 i BRCA2, pacjentkom, u których stwierdzono sprzeczne lub niejasne wyniki badania USG, klasycznej mammografii i biopsji, w przypadku raka piersi – dla wykluczenia wieloogniskowości (poszukiwanie innych ognisk choroby) i dokładniejszej oceny naciekania ścian klatki piersiowej, do oceny piersi kobiet z zaburzeniami hormonalnymi, przy badaniu piersi po wszczepieniu implantów.