Enel-Med: nowe przychodnie w Warszawie i Krakowie

0
149

Sieć placówek medycznych Enel-Med powiększa się o dwa nowe oddziały – w Warszawie i Krakowie. 7 stycznia 2019 pierwszych pacjentów przyjął w stolicy oddział Enel-Med Homepark Targówek, a od 26 stycznia 2019 będzie można korzystać z usług oddziału Enel-Med Wadowicka na krakowskim Podgórzu.

Nowy warszawski oddział Enel-Med powstał na terenie kompleksu handlowego Homepark Targówek przy ulicy Malborskiej 47. Placówka o powierzchni 1000 mkw usytuowana jest od strony Trasy Toruńskiej, tuż przy wyjeździe w kierunku Marek.

Od 7 stycznia 2019 pierwsi pacjenci mogą w niej wykonać badania rezonansu magnetycznego. Pracownia rezonansu magnetycznego tej placówki jest pierwszą w Polsce komercyjną placówką medyczną wyposażoną w sprzęt marki Philips Ingenia 1,5T z systemem In-Bore oraz Ambient Experience.

System ten umożliwia szybsze i dokładniejsze skanowanie oraz realizację szerokiego zakresu badań obrazowych (neurologicznych, onkologicznych). Największą zaletą sprzętu jest zapewnienie komfortu podczas badania, który jest szczególnie istotny w przypadku dzieci.

Dynamiczne oświetlenie i dźwięk pozwala dostosować pacjentowi otoczenie do indywidualnych preferencji, zamieniając niepokój i stres związany z badaniem w ciekawość i poczucie bezpieczeństwa. Otwór o średnicy 70 cm zapewnia większą niż dotychczas przestrzeń, zastosowana technologia redukuje nawet do 80 procent szum akustyczny docierający do pacjenta w trakcie badania.

Czytaj: Enel-Med otworzył sklep medyczny w Warszawie>>>

Dodatkowe rozwiązania oświetleniowe, zarówno wewnątrz rezonansu (3 stopniowe, indywidualnie regulowane), jak i w środku, zmniejszają poczucie klaustrofobii. Możliwość wyboru motywu przewodniego video, wyświetlanego w trakcie badania, przykuwa uwagę pacjenta i pozwala na szybsze i bardziej precyzyjne wykonanie badania.

Od 1 lutego 2019 roku w oddziale dostępne będą kolejne specjalizacje, w tym gabinet zabiegowy i punkt pobrań. Do dyspozycji pacjentów oddanych zostanie 15 gabinetów lekarskich, w których przyjmować będą lekarze takich specjalizacji jak interna, pediatria, ginekologia, ortopedia, dermatologia, neurologia, kardiologia, pulmonologia, laryngologia, gastrologia, okulistyka, endokrynologia, dietetyka oraz  lekarze medycyny pracy.

W zakres nowego oddziału wchodzi także wysokospecjalistyczna Klinika Stomatologii, w której oprócz stomatologii zachowawczej dla dzieci i dorosłych dostępna będzie implantologia, protetyka i chirurgia.

W oddziale będzie wykonywany szereg badań takich jak: USG, RTG kostne i stomatologiczne, a także ECHO serca, holter EKG i ciśnieniowy.

Natomiast nowy krakowski oddział Enel-Med. powstał na terenie kompleksu biurowego Wadowicka 3, u zbiegu ulic Wadowickiej i Rydlówka (okolice ronda Matecznego). Swoją ofertę kieruje on do pracowników okolicznych firm oraz mieszkańców Podgórza i sąsiednich dzielnic.

W Oddziale Wadowicka na powierzchni 600 mkw  do dyspozycji pacjentów oddany zostanie gabinet zabiegowy i punkt pobrań oraz 14 gabinetów lekarskich, w których przyjmować będą – internista, pediatra, lekarz medycyny rodzinnej, okulista, ginekolog, laryngolog a także lekarze medycyny pracy. Także tutaj w ramach oddziału będzie działać Klinika Stomatologii, w której oprócz stomatologii zachowawczej dla dzieci i dorosłych dostępna będzie endodoncja, stomatologia estetyczna i chirurgia stomatologiczna.

W oddziale będzie można także wykonać szereg badań takich jak: USG, RTG stomatologiczne, a także ECHO serca, holter EKG i ciśnieniowy.

Obok przychodni zaplanowano także bezpłatne miejsca parkingowe.