Enel-Med: odwołanie prognozowanych wyników finansowych

0
845


Zarząd Centrum Medycznego Enel-Med odwołał prognozy dotyczące przychodów osiągniętych przez spółkę w roku 2012. Przewidywana kwota osiągniętych przychodów miała wynieść 204 mln zł. Na rok 2013 spółka zapowiadała osiągnięcie 249 mln zł przychodów.

Takie dane umieszczone były w prospekcie emisyjnym, związanych z debiutem Enel-Med na Giełdzie Papierów Wartościowych w czerwcu 2012 roku.

Według spółki na korektę i odwołanie prognozowanych wyników wpłynęło otwarcie drugiego szpitala w Warszawie. Dopiero w połowie 2012 roku spółka zawarła z Narodowym Funduszem Zdrowia kontrakt odpowiadających potencjałowi nowej placówki. Enel-Med nieustannie podejmuje także działania zmierzające do zwiększenia kontraktu na leczenie szpitalne w kolejnych latach.

Dodatkowo, jak wynika z komunikatu spółki, w związku z sytuacją ekonomiczną wzrost sprzedaży usług komercyjnych  był znacznie niższy od zakładanego, szczególnie w pionie stomatologii. Spółka podjęła działania w zakresie rozszerzenia swojej oferty o leczenie niepłodności, w tym celu nawiązała współpracę z kliniką leczenia niepłodności Novum.

Szpital Centrum, prowadzony przez Enel-Med, działa w Warszawie przy Alei Solidarności 128 od maja 2012 roku. Jest drugim w stolicy szpitalem uruchomionym przez Enel-Med. Specjalizuje się w chirurgii, ortopedii i chirurgii ręki. Wraz z Oddziałem Diagnostycznym, który znajduje się w tym samym budynku, tworzy placówkę, w której pacjent przechodzi cały zamknięty cykl leczenia – od konsultacji, przez diagnostykę i operację, aż po rehabilitację przyłóżkową.
Szpital oferuje też doraźną pomoc w zakresie medycyny rodzinnej, a także ortopedyczną, pielęgniarską i diagnostyczną (RTG, TK, MRI), dostępną przez 7 dni w tygodniu, w godzinach zamknięcia oddziałów oraz w weekendy i święta.

Kontrakt Enel-Med z mazowieckim oddziałem NFZ zawarty na rok 2012 miał wartość 11 201 228,80 zł. Z tego na leczenie szpitalne przeznaczone było 7 500 844 zł.