Enel-Med: otwarcie kliniki medycyny sportowej dla dzieci i młodzieży

0
956

W kwietniu 2016 w Warszawie ruszyła klinika medycyny sportowej dla dzieci i młodzieży. Powstała w ramach sieci specjalistycznych placówek Enel-Sport, należących do Enel-Med S.A. Placówka składa się z trzech części: medycznej, dedykowanej dzieciom i młodzieży, Centrum Odnowy Biologicznej oraz Centrum Treningu Personalnego.

Placówka mieści się przy ulicy Myśliwieckiej 4A.  To druga placówka medycyny sportowej należąca do Enel-Med. W listopadzie 2015 roku w Warszawie otwarta została klinika ortopedyczno-rehabilitacyjna Enel-Sport.

– Świadomi rodzice wiedzą, jak ważny dla ich dzieci jest ruch i zachęcają je do aktywności. Jednocześnie, dbając o ich zdrowie, pragną, by były pod najlepszą opieką specjalistów.  Nasza nowa klinika zapewnia orzecznictwo sportowe, treningi motoryczne, fizjoterapię, korekcję wad postawy, psychologię sportową, doradztwo w obszarze ortopedii dziecięcej, dietetyki oraz konsultacje w zakresie innych specjalności, między innymi kardiologii czy laryngologii dziecięcej. Otwarcie drugiej kliniki Enel-Sport, dedykowanej dzieciom, to jedno z naszych ważniejszych osiągnięć, gdyż od tego momentu możemy pomagać całym rodzinom w bezpiecznym uprawianiu sportu – wyjaśnia Jacek Rozwadowski, wiceprezes Centrum Medycznego Enel-Med S.A. – W odpowiedzi na rosnącą potrzebę, zarówno tych starszych, jak i młodszych miłośników sportu, Enel-Sport poszerza swoją działalność i już niedługo nowe oddziały powstaną w kolejnych miastach w Polsce.

Profesor dr hab. Jarosław Czubak, kierownik medyczny nowej placówki Enel-Sport oraz ekspert w dziedzinie ortopedii dziecięcej, tak opisuje potrzebę propagowania sportu i odpowiedniej profilaktyki wśród najmłodszych – W mojej praktyce lekarskiej widzę gwałtowną zmianę stylu życia polskich dzieci. Dwie dekady temu wszystkie były aktywne fizycznie – po szkole biegały po podwórku czy grały w piłkę. Teraz juniorów można podzielić na dwie grupy: tych, którzy spędzają głównie czas przy komputerze, co niestety w 80 procentach przypadków skutkuje wadami postawy, oraz tych, którzy uprawiają sport regularne i bardzo aktywnie, co z kolei narzuca dbałość o wydolność organizmu i może wiązać się z kontuzjami. Oferta Enel-Sport odpowiada na potrzeby obu tych grup. Pomagamy zarówno skorygować nieprawidłowości postawy i przywrócić odpowiednią kondycję młodego ciała, jak i osiągać jeszcze lepsze wyniki sportowe.

– Z Enel-Med S.A. współpracujemy już od dwóch lat i śmiało możemy powiedzieć, że na tym partnerze w biznesie medycznym możemy zawsze polegać. Wynika to z pełnego zaufania do lekarzy pracujących w klinice Enel-Sport, a także z faktu, że mają od dyspozycji nowoczesny sprzęt na światowym poziomie. Dzięki temu mamy możliwość diagnostyki i rehabilitacji, z jakiej korzystają najlepsze kluby sportowe na świecie. Cieszymy się, że teraz pod taką opieką będą również najmłodsi sportowcy, ponieważ zależy nam, aby stale podnosić standardy polskiego sportu, nie tylko naszego Klubu – mówi Bogusław Leśnodorski, prezes klubu Legia Warszawa.

– Nasi mali pasjonaci sportu już od najmłodszych lat wiedzą, że aktywność fizyczna stanowi nierozłączną część ich planu tygodnia i z zaangażowaniem oddają się treningom. Teraz możemy zaproponować im opiekę najlepszych specjalistów wspierających prawdziwe sportowe sławy, co jest dla nas ogromną dumą, a dla naszych młodych sportowców dodatkową motywacją do osiągania coraz lepszych wyników – mówi Jerzy Hertel, prezes Klubu Tenisowego Legia Warszawa. I dodaje: często obawą rodziców przed przyprowadzeniem dziecka na zajęcia sportowe jest lęk przed potencjalnymi kontuzjami. Dzięki specjalistom z Enel-Sport wiemy, że dzieci są pod najlepszą opieką, zarówno na etapie przygotowania do aktywności, jak również w razie ewentualnych kontuzji czy komplikacji zdrowotnych.

Enel-Sport przy ulicy Myśliwieckiej oferuje również nowoczesne Centrum Treningu Personalnego. Do dyspozycji klientów została oddana ponad 100-metrowa strefa treningu personalnego, wyposażona w najwyższej klasy sprzęt taki jak, podest ciężarowy, obciążenia olimpijskie, bieżnie oraz cykloergometry. Nie zabrakło też oryginalnych piłek bosu, lin TRX oraz innych sprzętów do treningu funkcjonalnego. W obiekcie znani i cenieni trenerzy personalni oferują profesjonalne wsparcie w pracy nad odbudową sylwetki, co jest szczególnie ważne przed rozpoczęciem wiosenno-letniego sezonu.

Kolejną ważną częścią nowej placówki Enel-Sport jest Centrum Odnowy Biologicznej – wyjątkowe miejsce, w którym prosto po treningu i zajęciach na kortach tenisowych można się zrelaksować i zregenerować organizm. Znajduje się tam strefa odnowy biologicznej z saunami, łaźnią turecką i błotną, jacuzzi i gabinetem masażu. Enel-Sport przy Myśliwieckiej to także jedyne miejsce w Warszawie, gdzie można się poddać oryginalnemu rytuałowi Hammam.

Enel-Sport idealnie wpisuje się w realizację strategii spółki na lata 2014-2016, zgodnie z którą Enel-Med zapowiedział rozwijanie nowych obszarów działalności, w tym medycyny sportowej. Jest to już druga placówka sportowa otwarta w przeciągu kilku miesięcy, a planowany zwrot z inwestycji wyniesie około 2 lat.

Centrum Medyczne Enel-Med S.A. to polska firma, oferująca pełną obsługę medyczną. Opiekuje się pacjentem od konsultacji, przez diagnostykę, hospitalizację, operację, aż po rehabilitację. Na ogólnopolską sieć medyczną Enel-Med składają się dwa szpitale zlokalizowane w Warszawie, wieloprofilowe oddziały własne w Warszawie, Gdańsku, Łodzi, Krakowie, Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu oraz sześć specjalistycznych przychodni przyzakładowych, a także prawie 1400 placówek partnerskich na terenie całego kraju. Od 2014 roku w ramach sieci funkcjonuje również Klinika Medycyny Estetycznej Estell, a od 2015 klinika medycyny sportowej Enel-Med Sport. Enel-Med zatrudnia wybitnych lekarzy, blisko 60 specjalizacji. Kompleksowa oferta wieloprofilowych oddziałów obejmuje badania laboratoryjne i szeroki zakres badań diagnostycznych takich jak USG, EKG, RTG, tomografia czy rezonans magnetyczny. Enel-Med świadczy też usługi w zakresie stomatologii zachowawczej, protetyki i chirurgii. Spółka od 2011 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych. Centrum Medyczne Enel-Med posiada certyfikat ISO 9001.