Enel-Med: otwarcie Oddziału Diagnostycznego

Autor:
30 listopada 2011

Enel-Med otworzył nowy Oddział Diagnostyczny Centrum, który mieści się w Warszawie przy Alei Solidarności 128, w siedzibie nowo powstającego szpitala. Koszt inwestycji wyniósł 13 mln zł. Była to pierwsza inwestycja sfinansowana ze środków pozyskanych przez Enel-Med. z giełdy.

Jest to trzecia tego typu placówka Enel-Med w Warszawie. W całej Polsce Enel-Med. posiada 9 pracowni diagnostycznych.
- Diagnostyka obrazowa jest drugim pod względem rentowności segmentem naszej działalności. Obecnie miesięczne obroty Enel-Med z tego tytułu wynoszą ponad 2 mln zł. Decyzja o otwarciu nowego oddziału diagnostycznego w Warszawie jest odpowiedzią Centrum na sytuację na rynku medycznym - Enel-Med dostrzega coraz większe zapotrzebowanie na usługi diagnostyczne, zatem dąży do tego by sprostać oczekiwaniom swoich obecnych i potencjalnych klientów. Naturalnie, inwestycja ta jest też kolejnym krokiem w realizacji planu inwestycyjnego spółki, założonego w czasie debiutu na GPW - mówi Adam Rozwadowski, Prezes ENEL-MED. - Na naszą decyzję wpływa także fakt, że coraz więcej szpitali publicznych powierza innym firmom wykonywanie badań diagnostycznych (outsourcing diagnostyki). Wszystkie te czynniki przyczyniły się do tego, że zdecydowaliśmy się przeznaczyć część środków pozyskanych z IPO właśnie na rozwój tego segmentu. Uważamy, że rynek diagnostyki jest przyszłościowy i czeka go dynamiczny wzrost. Potencjał rynku dostrzegają również eksperci, którzy szacują, że w 2012 roku jego wartość ma przekroczyć 1 mld zł.

Centrum diagnostyczne przy al. Solidarności oferuje pełne spektrum usług diagnostycznych - zarówno na potrzeby szpitala, jak i pacjentów spoza szpitala. Nowoczesna placówka wyposażona jest m.in. w 64-rzędowy dwuźródłowy tomograf komputerowy z zaawansowaną specjalizacją kardiologiczną (umożliwia obrazowanie wszystkich szczegółów serca niezależnie od jego rytmu oraz oferuje natychmiastowe, jednoetapowe diagnozowanie nagłych przypadków), a także w 1,5 Teslowy rezonans magnetyczny (umożliwia przebadanie w sposób ciągły, większej niż dotychczas powierzchni ciała np. całego kręgosłupa, przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnej jakości obrazu). Oba urządzenia dostarczył Siemens.

Z badań diagnostycznych będą mogli korzystać zarówno pacjenci komercyjni (pełen zakres usług podstawowych i specjalistycznych), pacjenci abonamentowi, jak i ubezpieczeniowi. Pracownia przy al. Solidarności będzie w szczególności specjalizowała się w wysokospecjalistycznych badaniach ortopedycznych, neurochirurgicznych i kardiologicznych. Ponadto wykonywać będzie mammografię rezonansu magnetycznego oraz sonoelastografię (metoda pomiaru elastyczności tkanek).

Szpital Enel-Med., który powstaje przy al. Solidarności będzie posiadał 33 łóżka i dwie w pełni wyposażone sale operacyjne. W szpitalu mają być wykonywane zabiegi m.in. neurochirurgiczne i ortopedyczne. Placówka powstaje na trzech piętrach modernizowanego budynku o łącznej powierzchni 2300 m kw. Enel-Med. planuje przenieść tutaj dwie specjalizacje funkcjonujące w szpitalu na warszawskim Zaciszu - ortopedię oraz neurochirurgię. Szpital rozpocznie działalność w I połowie 2012 roku.

Enel-Med oferuje pełną obsługę medyczną. Prowadzi pacjenta od konsultacji, przez diagnozę, hospitalizację, operację, aż po rehabilitację - czyli przez cały zamknięty cykl leczenia. Prowadzi własne placówki w Warszawie (Atrium, Arkadia, Blue City, Domaniewska, Puławska, Zacisze), Łodzi (Manufaktura), Krakowie (Galeria Krakowska), Poznaniu (Kupiec Poznański) i Wrocławiu (Arkady Wrocławskie), wielospecjalistyczny szpital na warszawskim Zaciszu oraz pracownie diagnostyczne, m.in. w Warszawie, Łomży, Wołominie, Lublinie, Mielcu, Poznaniu i Koninie.

 

 

Enel-Med otworzył nowy Oddział Diagnostyczny Centrum, który mieści się w Warszawie przy Alei Solidarności 128, w siedzibie nowo powstającego szpitala. Koszt inwestycji wyniósł 13 mln zł. Była to pierwsza inwestycja sfinansowana ze środków pozyskanych przez Enel-Med. z giełdy.

Jest to trzecia tego typu placówka Enel-Med w Warszawie. W całej Polsce Enel-Med. posiada 9 pracowni diagnostycznych.
– Diagnostyka obrazowa jest drugim pod względem rentowności segmentem naszej działalności. Obecnie miesięczne obroty Enel-Med z tego tytułu wynoszą ponad 2 mln zł. Decyzja o otwarciu nowego oddziału diagnostycznego w Warszawie jest odpowiedzią Centrum na sytuację na rynku medycznym – Enel-Med dostrzega coraz większe zapotrzebowanie na usługi diagnostyczne, zatem dąży do tego by sprostać oczekiwaniom swoich obecnych i potencjalnych klientów. Naturalnie, inwestycja ta jest też kolejnym krokiem w realizacji planu inwestycyjnego spółki, założonego w czasie debiutu na GPW – mówi Adam Rozwadowski, Prezes ENEL-MED. – Na naszą decyzję wpływa także fakt, że coraz więcej szpitali publicznych powierza innym firmom wykonywanie badań diagnostycznych (outsourcing diagnostyki). Wszystkie te czynniki przyczyniły się do tego, że zdecydowaliśmy się przeznaczyć część środków pozyskanych z IPO właśnie na rozwój tego segmentu. Uważamy, że rynek diagnostyki jest przyszłościowy i czeka go dynamiczny wzrost. Potencjał rynku dostrzegają również eksperci, którzy szacują, że w 2012 roku jego wartość ma przekroczyć 1 mld zł.

Centrum diagnostyczne przy al. Solidarności oferuje pełne spektrum usług diagnostycznych – zarówno na potrzeby szpitala, jak i pacjentów spoza szpitala. Nowoczesna placówka wyposażona jest m.in. w 64-rzędowy dwuźródłowy tomograf komputerowy z zaawansowaną specjalizacją kardiologiczną (umożliwia obrazowanie wszystkich szczegółów serca niezależnie od jego rytmu oraz oferuje natychmiastowe, jednoetapowe diagnozowanie nagłych przypadków), a także w 1,5 Teslowy rezonans magnetyczny (umożliwia przebadanie w sposób ciągły, większej niż dotychczas powierzchni ciała np. całego kręgosłupa, przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnej jakości obrazu). Oba urządzenia dostarczył Siemens.

Z badań diagnostycznych będą mogli korzystać zarówno pacjenci komercyjni (pełen zakres usług podstawowych i specjalistycznych), pacjenci abonamentowi, jak i ubezpieczeniowi. Pracownia przy al. Solidarności będzie w szczególności specjalizowała się w wysokospecjalistycznych badaniach ortopedycznych, neurochirurgicznych i kardiologicznych. Ponadto wykonywać będzie mammografię rezonansu magnetycznego oraz sonoelastografię (metoda pomiaru elastyczności tkanek).

Szpital Enel-Med., który powstaje przy al. Solidarności będzie posiadał 33 łóżka i dwie w pełni wyposażone sale operacyjne. W szpitalu mają być wykonywane zabiegi m.in. neurochirurgiczne i ortopedyczne. Placówka powstaje na trzech piętrach modernizowanego budynku o łącznej powierzchni 2300 m kw. Enel-Med. planuje przenieść tutaj dwie specjalizacje funkcjonujące w szpitalu na warszawskim Zaciszu – ortopedię oraz neurochirurgię. Szpital rozpocznie działalność w I połowie 2012 roku.

Enel-Med oferuje pełną obsługę medyczną. Prowadzi pacjenta od konsultacji, przez diagnozę, hospitalizację, operację, aż po rehabilitację – czyli przez cały zamknięty cykl leczenia. Prowadzi własne placówki w Warszawie (Atrium, Arkadia, Blue City, Domaniewska, Puławska, Zacisze), Łodzi (Manufaktura), Krakowie (Galeria Krakowska), Poznaniu (Kupiec Poznański) i Wrocławiu (Arkady Wrocławskie), wielospecjalistyczny szpital na warszawskim Zaciszu oraz pracownie diagnostyczne, m.in. w Warszawie, Łomży, Wołominie, Lublinie, Mielcu, Poznaniu i Koninie.

 

 

Inne artykuły

Specjaliści ze Szpitala Mazovia leczą pacjentów w Wołominie

Autor: Magdalena Okoniewska
Dodano: 20.05.2022

Specjaliści chirurgii i urologii Szpitala Mazovia pomagają coraz większej liczbie pacjentów. Od 1 marca 2022 roku w wyniku wygranego konkursu prowadzą leczenie oraz koordynują pracę oddziału chirurgii w Szpitalu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie.

Oddziałem kieruje dr n. med. Maciej Chwaliński – specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii onkologicznej z wieloletnim stażem i dużym doświadczeniem w pełnieniu funkcji ordynatorskich.

Specjaliści ze Szpitala Mazovia zajmują się leczeniem pacjentów oraz koordynacją pracy całego oddziału chirurgii wołomińskiego szpitala. Wykonują tam operacje z zakresu urologii, onkourologii, chirurgii ogólnej i chirurgii onkologicznej, w tym operacje nowotworów jelita grubego, raka prostaty, pęcherza oraz nerki.

Wiele z nich wykonywanych jest laparoskopowo, co jest mniej inwazyjne dla pacjentów i skraca okres rekonwalescencji. Lekarze udzielają także porad ambulatoryjnych w przyszpitalnych poradniach – chirurgicznej i urologicznej.

Oddział chirurgii w Szpitalu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie niedawno przeszedł generalny remont. Znajduje się w nim 26 miejsc, w tym 3 miejsca intensywnego nadzoru.

Szpital Mazovia prekursorem nowoczesnych metod obrazowania tkanek podczas zabiegów z użyciem robota da Vinci

Pacjenci mają do dyspozycji sale 3-, 4- i 5-osobowe, każda z łazienką oraz niezbędnym wyposażeniem (panele przyłóżkowe z systemem przywołującym oraz ustawieniem światła do czytania, stoliczki przyłóżkowe z wysuwaną tacą ułatwiającą spożywanie posiłków, parawany, szafki na kluczyk, telewizor, rolety).

Szpital posiada umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Szpital Mazovia działa w Warszawie oraz od marca 2022 – w Częstochowie. W roku 2022 otwarty zostanie również trzeci Szpital Mazovia, który zlokalizowany będzie w Ząbkach pod Warszawą. Specjaliści Szpitala Mazovia współpracują także z ośrodkami w Legnicy i Radomiu.

Szpital Mazovia  działa od 2009 roku i jest nowoczesną placówką, specjalizująca się w świadczeniach w zakresie urologii. Wykonuje operacje za pomocą nowoczesnych metod, między innymi w asyście robota chirurgicznego da Vinci.

Szpital Mazovia: pierwsza operacja z robotem da Vinci na Śląsku

 

Przeczytaj teraz

Spółka biotechnologiczna genXone rozwija działalność

Autor: Magdalena Okoniewska
Dodano: 20.05.2022

Biotechnologiczna spółka genXone osiągnęła w pierwszym kwartale 2022 roku ponad 37-procentowy wzrost przychodów. Od stycznia do końca 2022 miały one wartość ponad 7,3 mln zł, podczas gdy rok wcześniej było to około 5,3 mln zł.

Zysk netto w pierwszym kwartale 2022 roku wyniósł prawie 2 mln zł i był na podobnym poziomie jak rok wcześniej.

Spółka, dzięki prowadzonej od dawna dywersyfikacji obszarów swoich aktywności biznesowych, wypełniła w pierwszym kwartale lukę w przychodach wynikającą z obniżenia przez NFZ stawek za wykonywanie testów na obecność koronawirusa. Rozszerzyła też współpracę związaną z walidacją testów antygenowych, która kontynuowana jest też w drugim kwartale.

Spółka wykorzystuje aktywnie swoją bazę laboratoryjną do świadczenia zaawansowanych usług dla podmiotów zewnętrznych. Laboratorium Diagnostyki Molekularnej rozwija od początku roku współpracę z Pure Clinical sp. z.o.o. w zakresie walidacji testów antygenowych. Od grudnia 2021 roku zawartych zostało z tą spółka 12 umów o wartości 925 tys. zł netto.

Spółka genXone nagrodzona przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego

Spółka podpisała też list intencyjny z duńską firmą gMendel ApS dotyczący rozpoczęcia współpracy w zakresie unowocześniania diagnostyki zaburzeń genetycznych. Rozwiązania dostępne obecnie mają wiele ograniczeń, między innymi ze względu na złożoność, czasochłonność, kosztochłonność wykonywanych analiz.

Kooperacja ma na celu zwiększenie dostępności takich badań i możliwie wczesnej diagnostyki. W ostatnich dniach pojawiły się pierwsze efekty – firma GMendel ApS uzyskała certyfikat CE-IVD dla platformy Phivea® v1.0.0 opartej na nowatorskiej technologii do przesiewowego wykrywania zespołu Klinefertera u noworodków. genXone brała czynny udział w procesie walidacji tego nowatorskiego narzędzia.

Kluczowy projekt Nanobiome

W pierwszym kwartale 2022 w trzecią fazę rozwoju wszedł kluczowym projekt Nanobiome, polegający na badaniu mikrobioty jelitowej. Jego założeniem jest dostarczenie kompleksowej wiedzy o mikrobiomie jelitowym oraz docelowo holistycznych rozwiązań mających na celu wspieranie mikrobioty w codziennym działaniu.

– Wyniki pierwszego kwartału potwierdzają skuteczność procesów zarządczych w spółce i stabilność strumieni przychodowych budowanych od początku tego roku. Obok nowych partnerów, dla których wykonujemy prace badawcze, kontynuowana jest współpraca z państwowymi placówkami Sanepidu dotycząca badań nad wirusami, zapoczątkowana jeszcze w ubiegłym roku. Bardzo dobre wyniki w pierwszym kwartale to nie tylko gwarancja kontynuacji rozwoju spółki, ale i dodatkowy argument, uzasadniający naszą decyzję o przeznaczeniu części zysku za 2021 rok na dywidendę. Co bardzo ważne, bez zagrożenia dla potrzeb inwestycyjnych założonych na ten rok. Szukamy szerszej możliwości współpracy z innymi podmiotami i kolejnych aktywności wykorzystujących naszą bazę badawczą, bo to przynosi nam wymierne korzyści finansowe. Warto podkreślić, że skutecznie potrafiliśmy uzupełnić w całościowych przychodach spółki w pierwszym kwartale, wyraźny spadek przychodów z testowania na obecność koronawirusa wynikający z obniżenia przez NFZ stawek. Uprzedzaliśmy już w momencie debiutu na giełdzie, że przychody z wykonywania testów traktujemy wyraźnie jako dodatkowe źródło zysków, a nie jeden ze strategicznych obszarów. Dlatego dzięki konsekwentnej dywersyfikacji sektorów naszej aktywności biznesowej dziś nie mamy z tego powodu istotnych problemów – podkreśla dr Michał Kaszuba, prezes zarządu genXone.

Obecnie działalność diagnostyczna w zakresie identyfikacji Sars-CoV-2 prowadzona jest jeszcze w punkcie pobrań wymazów w Tarnowie Podgórnym.

GenXone to spółka z branży biotechnologicznej, która specjalizuje się w sekwencjonowaniu NGS (ang. next generation sequencing) oraz diagnostyce medycznej. Jest pierwszym w Polsce i jednym z pierwszych dziesięciu na świecie laboratoriów wykorzystujących technologię sekwencjonowania nanoporowego w wielu obszarach nauki, biznesu i medycyny.

Współpracuje jako partner komercyjny z firmą Oxford Nanopore Technologies – światowym liderem innowacji biotechnologicznych.

Spółka ma siedzibę w Złotnikach koło Poznania. Największym akcjonariuszem genXone S.A. jest Diagnostyka S.A., która posiada obecnie 38,61 procent akcji spółki oraz tyle samo procent głosów na WZA.

Diagnostyka wyróżniona przez Roche

Przeczytaj teraz

Neuca powiększa sieć przychodni medycznych

Autor: Magdalena Okoniewska
Dodano: 20.05.2022

Neuca powiększa sieć przychodni medycznych i przychody z ich działalności. W pierwszym kwartale 2022 roku segment przychodni wypracował 43,4 mln zł przychodów ze sprzedaży, co stanowi wzrost o 40 procent w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego.

W okresie tym segment przychodni zwiększał się dzięki akwizycjom i rozwojowi organicznemu. Została między innymi zakupiona spółka Best-Med Sp. z o.o. prowadząca przychodnie wielospecjalistyczne w Warszawie oraz Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnień „Radzimowice”. W Zgierzu otwarto natomiast nową przychodnię świadczącą usługi w zakresie medycyny pracy, podstawowej opieki zdrowotnej, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej i rehabilitacji.

W przychodniach sieci w I kwartale 2022 roku wykonano 27 tysięcy szczepień w ramach Narodowego Programu Szczepień.

Medicover przejmuje McFIT Polska i rozszerza sieć fitness do ponad 100 klubów

Zysk z działalności operacyjnej w segmencie przychodni medycznych w I kwartale 2022 roku wyniósł 2,3 mln zł, co oznacza spadek o 6 procent w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego.

Natomiast przychody z obszaru przychodni, badań klinicznych oraz ubezpieczeń wyniosły w I kwartale 2022 – 107,3 mln zł , oznacza to wzrost o 72 procent w stosunku do I kwartału roku 2021.

– Dużo się dzieje w naszym nowym segmencie ubezpieczeń zdrowotnych. TU ZDROWIE zrealizowało bardzo dobre wyniki – ponad 3 mln zysku operacyjnego, ponad 23 mln składki zarobionej przy ponad 177 tysięcy ubezpieczonych i uprawnionych do świadczeń. Rozpoczęto przenoszenie realizacji świadczeń na rzecz ubezpieczonych do własnego operatora medycznego spółki Unimedi z Grupy Neuca. Celem jest zbudowanie największej ogólnopolskiej sieci rozproszonych placówek medycznych. W ramach współpracy Unimedi udostępni wszystkim placówkom zaawansowane rozwiązania technologiczne, które zapewnią efektywność w organizacji usług zdrowotnych oraz wysoką jakość usług na rzecz pacjentów. Już zakontraktowano ponad 2200 placówek medycznych (wzrost o 100) w ponad 480 lokalizacjach –  komentuje wyniki finansowe Łukasz Sucharski, prezes zarządu Neuca S.A.

W obszarze badań klinicznych, pod koniec kwietnia 2022 Grupa, objęła większościowy pakiet udziałów w amerykańskiej spółce Agati Clinical LLC z siedzibą w Teksasie, która posiada dwa oddziały w Indiach. Spółka świadczy usługi zarządzania i analizowania danych w badaniach klinicznych dla największych firm na świecie.

Neuca działa na kilku obszarach rynku ochrony zdrowia. Zajmuje się także hurtową dystrybucją farmaceutyków do aptek oraz prowadzi działalność w zakresie zarządzania markami własnymi.

Udziały rynkowe Grupy w okresie styczeń-marzec 2022 wyniosły 31,1 procent. W obszarze aptek niezależnych I kwartał to kolejny okres z udziałami przekraczającymi 38 procent.

Grupa Neuca w pierwszym kwartale 2022 uzyskała zysk netto na poziomie 61,8 mln zł, przewyższając rezultat 2021 roku o ponad 23 procent.

Przychody Grupy netto ze sprzedaży osiągnęły (narastająco) w I kwartale 2022  roku 2 816 563 tys. zł.

Enel-Med notuje wzrost przychodów ze świadczeń komercyjnych

Przeczytaj teraz

Affidea otworzyła pracownię w Gdańsku

Autor: Magdalena Okoniewska
Dodano: 20.05.2022

22 kwietnia 2022 miało miejsce oficjalne otwarcie kolejnego Centrum Medycznego Affidea w Gdańsku, które oferuje badania w zakresie diagnostyki obrazowej. Pracownia zlokalizowana jest w Galerii Handlowej Madison.

Nasza nowa placówka wyposażona jest w aparat do badania rezonansu magnetycznego GE Signa Voyager 1,5 T oraz 64 – rzędowy tomograf komputerowy GE Revolution EVO.

– Z myślą o komforcie naszych pacjentów zdecydowaliśmy się na zlokalizowanie naszego nowego centrum medycznego w galerii handlowej oraz świadczenie usług 7 dni w tygodniu – zapewniając wygodny dostęp do specjalistycznych badań obrazowych wszystkim tym, którzy potrzebują precyzyjnej diagnostyki – mówi Monika Roeding, dyrektor Regionu Pomorskiego Affidea.

Pracownia została wyposażona w rezonans magnetyczny firmy GE Healthcare – SIGNA™ Voyager 1,5T. Przy jego pomocy technicy i lekarze radiolodzy wykonują wysokospecjalistyczne procedury neurologiczne, onkologiczne i ortopedyczne.

Nowe wyposażenie pracowni Lux Med Diagnostyka w Krakowie

Za pomocą aparatu można między innymi szczegółowo obrazować mózgowie w kierunku udaru mózgu, a także dokonać precyzyjnej oceny jelita cienkiego i zmian pozajelitowych oraz ocenę pozostałych narządów jamy brzusznej i miednicy.

Rezonans magnetyczny i tomograf kompuerowy

W pracowni zainstalowano także tomograf komputerowy model GE Revolution Evo, który pozwala na skrócenie czasu wykonywania badania aż o około 40 procent przy zachowaniu obrazu o wysokiej rozdzielczości

Za pomocą aparatu można wykonać niskodawkową tomografię komputerową płuc i klatki piersiowej (NDTK) będącą alternatywą dla klasycznego badania RTG. Badanie to nie tylko oddziałuje na organizm mniejszą dawką promieniowania rentgenowskiego, ale też umożliwia bardziej dokładną ocenę diagnostyczną i pozwala na wcześniejszy wykrycie raka płuc.

Niskodawkowa tomografia komputerowa to także doskonałe narzędzie diagnostyczne w ocenie zmian pocovidowych.

–  10-tygodniowe prace nad otwarciem centrum stanowiły wyzwanie, ale tylko w tym roku pozwolą na wykonanie dziesiątek tysięcy badań.  Marka Affidea  obecna jest na gdańskim rynku od 18 lat – dodała Monika Roeding.

W placówce Affidea w Galerii Handlowej Madison, przy ulicy Rajskiej 10 w Gdańsku, pacjenci mogą wykonać zarówno badania prywatne, jak i w ramach kontraktu z NFZ.

Affidea prowadzi w całej Polsce kilkadziesiąt centrów medycznych i pracowni diagnostycznych, zlokalizowanych na terenie 9-ciu województw.

Pracownie oferują badania USG, RTG, rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, badania PET-CT oraz badania wykonywane za pomocą gamma kamery (scyntygrafia).

Affidea oferuje także radioterapię, która dostępna jest w trzech placówkach – w Międzynarodowym Centrum Onkologii w Wałbrzychu, w Międzynarodowym Centrum Onkologii w Koszalinie oraz w Międzynarodowym Centrum Onkologii w Poznaniu.

Przeczytaj teraz

Tomma łączy spółki zależne

Autor: Magdalena Okoniewska
Dodano: 20.05.2022

Spółka Bonus-Diagnosta zostanie połączona ze spółka Aura Medic Południe poprzez jej przejęcie. Bonus-Diagnosta jest właścicielem 100 procent udziałów w spółce przejmowanej. Obie spółki należą do Grupy Tomma.

Spółka Bonus-Bonus Diagnosta, która dołączyła do Grupy Tomma w roku 2019, prowadzi dwie pracownie diagnostyki obrazowej w Bydgoszczy. W roku 2020 przejęła ona spółkę Asklepios Diagnostyka z Rzeszowa, która prowadziła pracownie diagnostyczne działające w Rzeszowie i Jaśle.

Aura Medic Południe sp. z o.o. prowadzi pracownie rezonansu magnetycznego w Gdańsku,  Kwidzyniu, Łodzi, Radomsku i Stalowej Woli.

Sieć placówek Tomma liczy ponad 38 pracowni oferujących badania w zakresie diagnostyki obrazowej – rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej oraz RTG. Pracownie zlokalizowane są między innymi w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Katowicach, Białymstoku, Szczecinie, Częstochowie i Opolu.

Pod koniec 2019 roku Tomma Diagnostyka Obrazowa została kupiona od funduszu private equity THC przez PZU.

Medicover przejmuje McFIT Polska i rozszerza sieć fitness do ponad 100 klubów

Przeczytaj teraz

Samorząd gminy inwestuje w przychodnię

Autor: Magdalena Okoniewska
Dodano: 19.05.2022

Centrum Medyczne w Węgrzcach, w gminie Zielonki (województwo małopolskie) zostało przebudowane. Część pomieszczeń przygotowano na gabinety lekarskie. Gmina ogłosi przetargi na ich wydzierżawienie.

Koszt inwestycji wyniósł 2 760 685 zł. Została ona sfinansowana dzięki  nagrodzie z rządowego konkursu Najbardziej Odporna Gmina. 1 mln zł zostanie przeznaczona na wyposażenie budynku, objęte osobnym przetargiem.

W wyniku inwestycji przebudowano pomieszczenia na wszystkich kondygnacjach budynku. Dotychczas działająca tutaj poradnia lekarza rodzinnego i pogotowie ratunkowe (a także poczta) funkcjonują w odnowionych pomieszczeniach. Poradnia prowadzona przez lekarza rodzinnego ma obecnie sześć gabinetów z dwoma oddzielnymi poczekalniami.

Nowa placówka Centrum Medycznego Damiana już otwarta

Na piętrze obiektu przygotowano pomieszczenia dla drugiej poradni lekarza rodzinnego oraz dla lekarza ginekologa.

Samorząd będzie szukał lekarzy zainteresowanych prowadzeniem tutaj działalności, ponieważ mieszkańców przybywa i mają coraz większe potrzeby dotyczące usług medycznych. Planowane jest ogłoszenie przetargu na wydzierżawienie pomieszczeń i prowadzenie przychodni.

Przeczytaj teraz
marmaris escort

instagram volgers kopen volgers kopen buy windows 10 pro buy windows 11 pro