Enel-Med: otwarcie Oddziału Diagnostycznego

0
919

Enel-Med otworzył nowy Oddział Diagnostyczny Centrum, który mieści się w Warszawie przy Alei Solidarności 128, w siedzibie nowo powstającego szpitala. Koszt inwestycji wyniósł 13 mln zł. Była to pierwsza inwestycja sfinansowana ze środków pozyskanych przez Enel-Med. z giełdy.

Jest to trzecia tego typu placówka Enel-Med w Warszawie. W całej Polsce Enel-Med. posiada 9 pracowni diagnostycznych.
– Diagnostyka obrazowa jest drugim pod względem rentowności segmentem naszej działalności. Obecnie miesięczne obroty Enel-Med z tego tytułu wynoszą ponad 2 mln zł. Decyzja o otwarciu nowego oddziału diagnostycznego w Warszawie jest odpowiedzią Centrum na sytuację na rynku medycznym – Enel-Med dostrzega coraz większe zapotrzebowanie na usługi diagnostyczne, zatem dąży do tego by sprostać oczekiwaniom swoich obecnych i potencjalnych klientów. Naturalnie, inwestycja ta jest też kolejnym krokiem w realizacji planu inwestycyjnego spółki, założonego w czasie debiutu na GPW – mówi Adam Rozwadowski, Prezes ENEL-MED. – Na naszą decyzję wpływa także fakt, że coraz więcej szpitali publicznych powierza innym firmom wykonywanie badań diagnostycznych (outsourcing diagnostyki). Wszystkie te czynniki przyczyniły się do tego, że zdecydowaliśmy się przeznaczyć część środków pozyskanych z IPO właśnie na rozwój tego segmentu. Uważamy, że rynek diagnostyki jest przyszłościowy i czeka go dynamiczny wzrost. Potencjał rynku dostrzegają również eksperci, którzy szacują, że w 2012 roku jego wartość ma przekroczyć 1 mld zł.

Centrum diagnostyczne przy al. Solidarności oferuje pełne spektrum usług diagnostycznych – zarówno na potrzeby szpitala, jak i pacjentów spoza szpitala. Nowoczesna placówka wyposażona jest m.in. w 64-rzędowy dwuźródłowy tomograf komputerowy z zaawansowaną specjalizacją kardiologiczną (umożliwia obrazowanie wszystkich szczegółów serca niezależnie od jego rytmu oraz oferuje natychmiastowe, jednoetapowe diagnozowanie nagłych przypadków), a także w 1,5 Teslowy rezonans magnetyczny (umożliwia przebadanie w sposób ciągły, większej niż dotychczas powierzchni ciała np. całego kręgosłupa, przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnej jakości obrazu). Oba urządzenia dostarczył Siemens.

Z badań diagnostycznych będą mogli korzystać zarówno pacjenci komercyjni (pełen zakres usług podstawowych i specjalistycznych), pacjenci abonamentowi, jak i ubezpieczeniowi. Pracownia przy al. Solidarności będzie w szczególności specjalizowała się w wysokospecjalistycznych badaniach ortopedycznych, neurochirurgicznych i kardiologicznych. Ponadto wykonywać będzie mammografię rezonansu magnetycznego oraz sonoelastografię (metoda pomiaru elastyczności tkanek).

Szpital Enel-Med., który powstaje przy al. Solidarności będzie posiadał 33 łóżka i dwie w pełni wyposażone sale operacyjne. W szpitalu mają być wykonywane zabiegi m.in. neurochirurgiczne i ortopedyczne. Placówka powstaje na trzech piętrach modernizowanego budynku o łącznej powierzchni 2300 m kw. Enel-Med. planuje przenieść tutaj dwie specjalizacje funkcjonujące w szpitalu na warszawskim Zaciszu – ortopedię oraz neurochirurgię. Szpital rozpocznie działalność w I połowie 2012 roku.

Enel-Med oferuje pełną obsługę medyczną. Prowadzi pacjenta od konsultacji, przez diagnozę, hospitalizację, operację, aż po rehabilitację – czyli przez cały zamknięty cykl leczenia. Prowadzi własne placówki w Warszawie (Atrium, Arkadia, Blue City, Domaniewska, Puławska, Zacisze), Łodzi (Manufaktura), Krakowie (Galeria Krakowska), Poznaniu (Kupiec Poznański) i Wrocławiu (Arkady Wrocławskie), wielospecjalistyczny szpital na warszawskim Zaciszu oraz pracownie diagnostyczne, m.in. w Warszawie, Łomży, Wołominie, Lublinie, Mielcu, Poznaniu i Koninie.