Enel-Med otwiera drugi szpital w Warszawie

0
964

18 maja 2012 otwarty został w Warszawie Szpital Centrum – drugi szpital prywatnego Centrum Medycznego Enel-Med w stolicy. Nowa placówka będzie specjalizowała się w pomocy pacjentom z problemami układu ruchu (ortopedia, neurochirurgia, chirurgia ręki). Przyjmowanie pacjentów rozpocznie się w czerwcu.

Zakres usług nowego szpitala obejmuje chirurgię kolana, ręki, barku, łokcia, stawu skokowego, biodra i kręgosłupa oraz operacje: od artroskopii po rekonstrukcje i endoprotezoplatykę większości stawów. W szpitalu będą również wykonywane małoinwazyjne operacje kręgosłupa z użyciem mikroskopu, protezy dysków, jak również długie stabilizacje.

Nowy szpital wpisuje się w całościowy proces opieki nad pacjentem –  pod jednym dachem funkcjonuje diagnostyka (64-rzędowy dwuźródłowy tomograf komputerowy, 1,5 teslowy rezonans magnetyczny, nowoczesne aparaty USG i RTG) i szpital. Enel-Med zapewnia też kompleksową rehabilitację w dwóch własnych oddziałach warszawskich. Każdy z tych obszarów stanowi jeden z etapów ścieżki pacjenta leczonego w Szpitalu Centrum, natomiast dobra współpraca między nimi gwarantuje profesjonalną opiekę od momentu konsultacji wstępnej, przez nowoczesną diagnostykę obrazową, operację, aż po rehabilitację. Jak podkreśla dr Arian Rymarczyk, Kierownik Medyczny Szpitala Centrum – „zespołowa współpraca diagnosty, lekarza operującego (tzw. operatora) i rehabilitanta będzie podstawą leczenia i cechą wyróżniającą naszą placówkę”.

Pacjent kwalifikowany będzie do zabiegu operacyjnego w trybie wizyty ambulatoryjnej. W razie potrzeby lekarz operator zleci diagnostykę obrazową, będącą podstawą do ostatecznego ustalenia wskazań do operacji. Dostępność anestezjologa w trybie ambulatoryjnym umożliwi ustalenie ewentualnych zagrożeń czy przeciwwskazań do zabiegu
z odpowiednim wyprzedzeniem. Będzie też podstawą do rozszerzenia zakresu usług diagnostycznych o badania w krótkim znieczuleniu dożylnym lub sedacji (dla dzieci czy pacjentów z objawami klaustrofobii).

Już w dniu zabiegu pacjent znajdzie się pod opieką rehabilitanta współpracującego
z lekarzem i będzie miał możliwość kontynuacji rehabilitacji pod jego opieką w trybie ambulatoryjnym (w Oddziałach Arkadia i Puławska). Pacjent będzie prowadzony  przez cały zamknięty cykl leczenia, którego efektem końcowym ma być powrót do jak najlepszej kondycji fizycznej i psychicznej. „Tylko właściwa rehabilitacja, rozpoczęta we właściwym momencie, zapewnia odzyskanie pełnej sprawności. Dlatego nasi chirurdzy operatorzy będą ściśle współpracować z rehabilitantami od samego początku” – dodaje dr Rymarczyk.

Wszyscy chirurdzy posiadają wieloletnie doświadczenie, które wypracowali, operując w czołowych klinikach w całej Polsce, a wśród nich, tak wybitni specjaliści jak neurochirurdzy prof. dr hab. n. med. Jan Podgórski, prof. dr hab. n. med. Mirosław Ząbek czydr n. med. Rafał Górski oraz znani ortopedzi – dr Adrian Rymarczyk i dr Paweł Nowicki (specjalista chirurgii ręki). Zespołem kieruje Joanna Prokopczyk, którą wspiera w obszarze medycznym dr Adrian Rymarczyk, Kierownik Medyczny Szpitala Centrum. W sumie zespół będzie liczył blisko 100 pracowników.

Projekt szpitala – podobnie jak Oddziału CM Enel-Med w Gdańsku – wykonała pracownia architektoniczna Archimed Michała Grzymały-Kazłowskiego, która specjalizuje się m.in. w projektach szpitali, przychodni i innych obiektów służby zdrowia. Najnowszy projekt Archimed to rozbudowa Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach.

Centrum Medyczne Enel-Med S.A. istnieje od 1993 roku. Obecnie na sieć składa się kilkaset placówek medycznych w całej Polsce. Wśród nich są własne oddziały Centrum zlokalizowane w Warszawie (Atrium, Arkadia, Blue City, Domaniewska, Puławska, Zacisze), Gdańsku (Grunwaldzka), Łodzi (Manufaktura), Krakowie (Galeria Krakowska), Poznaniu (Kupiec Poznański) i Wrocławiu (Arkady Wrocławskie) oraz wielospecjalistyczny szpital (na warszawskim Zaciszu) funkcjonujący od 1998 roku i otwarty w 2012 roku Szpital Centrum. Enel-Med może się także poszczycić własnymi oddziałami i pracowniami diagnostycznymi (Bielany, Centrum i Zacisze w Warszawie, Lublin, Łomża, Mielec, Poznań, Wołomin, Konin, Gdańsk).