Enel-Med otwiera drugi szpital w Warszawie

0
969

Centrum Medyczne Enel-Med uruchamia drugi szpital – Szpital Centrum, który będzie się mieścić przy al. Solidarności 128 w Warszawie. Szpital będzie miał charakter szpitala planowego, a nie jednego dnia, dzięki czemu spółka poszerzy możliwość kontraktowania usług z NFZ

Będzie to placówka podobnych rozmiarów jak prowadzony przez Enel-Med. Szpital Zacisze. W szpitalu będą dwie sale operacyjne i 30 łóżek. Placówka będzie się specjalizowała w ortopedii i neurochirurgii, czym odciąży Szpital Zacisze. W ramach Szpitala Centrum będzie funkcjonował wyodrębniony Oddział Diagnostyczny – kompleksowe centrum diagnostyki obrazowej (wyposażone w nowoczesne urządzenia MR i TK), realizujące usługi zarówno na potrzeby szpitala, jak i pacjentów spoza szpitala. Oddział ten będzie obejmował diagnostykę obrazową i kardiologiczną, a także będzie oferował konsultacje kardiologiczne, ortopedyczne i internistyczne w ramach Ambulatoryjnej Pomocy Doraźnej.

Dotychczasowe doświadczenie Centrum Enel-Med. we współpracy z Funduszem wskazuje regularny wzrost kwot płatności NFZ wobec spółki za poszczególne okresy. Na najbliższe lata Enel-Med spodziewa się wzrostu wysokości kontraktu na leczenie szpitalne, czego bezpośrednim beneficjentem powinna stać się nowa placówka. Nowy szpital zostanie otwarty w I połowie 2012 roku. Natomiast Odział Diagnostyczny rozpocznie działalność już grudniu 2011.

Centrum Medyczne Enel-Med dysponuje dziesięcioma przychodniami wieloprofilowymi, ośmioma pracowniami diagnostycznymi oraz jednym wieloprofilowym szpitalem. Spółka oferuje usługi medyczne w 58 specjalizacjach, usługi diagnostyczne, w tym diagnostyki obrazowej, stomatologiczne i rehabilitacyjne. Własne placówki Enel-Med działają w Warszawie (Atrium, Arkadia, Blue City, Domaniewska, Puławska, Zacisze), Łodzi (Manufaktura), Krakowie (Galeria Krakowska), Poznaniu (Kupiec Poznański) i Wrocławiu (Arkady Wrocławskie). Poza tym spółka prowadzi wielospecjalistyczny szpital na warszawskim Zaciszu oraz pracownie diagnostyczne, m.in. w Warszawie, Łomży, Wołominie, Lublinie, Mielcu, Poznaniu i Koninie. Enel-Med po pierwszym półroczu 2011 roku zanotował 81 mln zł przychodów. Od czerwca 2011 Enel-Med S.A. jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.