Enel-Med otwiera pierwszy punkt pobrań Drive Thru

0
1367

Od 9 listopada 2020 roku Centrum Medyczne Enel-Med wprowadza do swojej oferty kolejne badanie diagnostyczne w kierunku koronawirusa SARS-COV-2 – test genetyczny metodą RT-PCR (wymaz).

Próbki do badania będą pobierane w specjalnym punkcie Drive Thru usytuowanym na parkingu centrum handlowego Homepark Targówek w Warszawie, przy ulicy Malborskiej 47.

– W związku z bardzo poważną sytuacją epidemiczną coraz więcej naszych pacjentów kierujemy na  diagnostykę koronawirusa SARS-COV-2. Chcąc  zapewnić pełną ścieżkę opieki, uruchomiliśmy pierwszy punkt enel-med Drive Thru. Będziemy dokładać wszelkich  starań, aby wynik badania RT-PCR był znany już w ciągu 24 godzin. Wynik będzie do pobrania w aplikacji enel-med lub systemie on-line. W przypadku  pozytywnego wyniku testu, enel-med oferuje interpretację lekarską w formie teleporady, wliczoną w cenę badania– tłumaczy Jacek Rozwadowski, prezes zarządu Grupy Enel-Med.

Czytaj także: Warszawa: nowy punkt wymazowy Alab>>>

Punkt będzie czynny od poniedziałku do piątku od 8 do 19, a w soboty i niedziele od 9 do 14. Codziennie będzie pobierał próbki od kilkudziesięciu osób.

Testy genetyczne RT-PCR to kolejna metoda diagnostyczna w kierunku COVID-19 oferowana przez Centrum Medyczne Enel-Med. W ofercie sieci znajdują się także testy serologiczne, pozwalające stwierdzić, czy dana osoba przebyła już chorobę (testy na obecność przeciwciał koronawirusa SARS-CoV-2).

Enel-Med pracuje także nad uruchomieniem punktów Drive Thru w innych miastach – najbliższy powstanie w Katowicach, a od  16 listopada 2020 oferta produktów zostanie poszerzona o testy antygenowe.