Enel-Med otworzył drugi oddział we Wrocławiu

0
945

1 czerwca 2015 roku został otwarty drugi już oddział Centrum Medycznego Enel-Med we Wrocławiu. Placówka mieści się w budynku West Gate przy ulicy Lotniczej 12.  Oferuje usługi w zakresie POZ oraz konsultacje specjalistyczne.

W oddziale West Gate funkcjonuje szeroko rozwinięta stomatologia, obejmująca zarówno usługi z zakresu profilaktyki (skaling, piaskowanie, fluoryzacja), jak i leczenia zachowawczego (wypełnienia, endodoncja), stomatologii dziecięcej, leczenia implantologicznego, protetycznego, chirurgicznego czy periodontologicznego.

Placówka oferuje także konsultacje okulistyczne, badania medycyny pracy, badania RTG stomatologiczne, badania EKG (dorośli). Działa tutaj gabinet zabiegowy (dzieci i dorośli), punkt pobrań oraz punkt szczepień (dorośli). Zakres konsultacji i usług będzie sukcesywnie dostosowywany do bieżących potrzeb pacjentów.

– Spółka zgodnie z ogłoszoną strategią intensywnie rozwija obszar stomatologii w całej Polsce. Otwiera gabinety w nowych miastach, zwiększa liczbę klientów. Z kwartału na kwartał wzrastają przychody z tego tytułu. W pierwszym kwartale 2015 roku wzrosły one o 12 procent w porównaniu z pierwszym kwartałem roku 2014. Do tej pory stomatologia była obecna w naszych placówkach we wszystkich miastach, z wyjątkiem Wrocławia. Widząc duży potencjał również w tym mieście, postanowiliśmy uruchomić dla naszych pacjentów kolejną już placówkę ogólnomedyczną, tym razem rozszerzoną o zaawansowaną stomatologię – mówi Jacek Rozwadowski, wiceprezes zarządu Centrum Medycznego Enel-Med.

Wrocławski oddział  West Gate to druga już placówka medyczna Enel-Med w tym mieście – obok oddziału w Arkadach Wrocławskich, funkcjonującego od 2007 roku. Jest to także 21 placówka działająca w ramach sieci Centrum Medycznego Enel-Med.

Oddział Enel-Med West Gate to pierwsza, jednak nie ostatnia, inwestycja zrealizowana przez spółkę w tym roku. Na drugą połowę 2015 roku zaplanowane zostały otwarcia kilku kolejnych placówek, między innymi kliniki medycyny sportowej na stadionie Klubu Legia Warszawa, dwóch przychodni w Katowicach oraz placówki abonamentowej w Warszawie. 

Centrum Medyczne Enel-Med istnieje od 1993 roku. Od 2011 roku jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych. Oferuje pełną obsługę medyczną, prowadzi pacjenta od konsultacji, przez diagnostykę, hospitalizację, operację, aż po rehabilitację – czyli przez cały zamknięty cykl leczenia.

Na ogólnopolską sieć medyczną Enel-Med składają się wieloprofilowe oddziały własne, zlokalizowane w Warszawie (Promenada, Atrium, Arkadia, Blue City, Domaniewska, Puławska, Zacisze), Gdańsku (Grunwaldzka), Łodzi (Manufaktura), Krakowie (Galeria Krakowska), Poznaniu (Kupiec Poznański) i Wrocławiu (Arkady Wrocławskie), sześć specjalistycznych przychodni przyzakładowych (Sonoco w Łodzi, Philips w Pile, NBP i Millennium w Warszawie, LG Display Poland w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Biskupice Podgórne, Podstrefie Wrocław-Kobierzyce, Przychodnia Przyzakładowa w Rossmann SDP w Łodzi) oraz dwa szpitale w Warszawie: wielospecjalistyczny Szpital Zacisze, funkcjonujący od 1998 roku (operacje z zakresu: ginekologii, laryngologii, okulistyki, chirurgii naczyniowej i ogólnej) i otwarty w 2012 roku Szpital Centrum, gdzie wybitni lekarze operatorzy przeprowadzają innowacyjne zabiegi z zakresu ortopedii, neurochirurgii i chirurgii ręki. Ponadto, w 2014 roku otworzona została pierwsza komercyjna placówka specjalistyczna – klinika medycyny estetycznej Estell. Ogólnopolska sieć medyczna Enel-Med obejmuje także ponad 1300 placówek partnerskich na terenie całego kraju.

Centrum zatrudnia wybitnych lekarzy w prawie 60 specjalnościach, między innymi ginekologów, kardiologów, ortopedów, neurologów, okulistów, pediatrów oraz psychologów. Kompleksowa oferta wieloprofilowych oddziałów obejmuje badania laboratoryjne, szeroki zakres badań USG, EKG, pracownie RTG, drobne zabiegi chirurgiczne i dermatologiczne.  Enel-Med świadczy też kompleksowe usługi dla dzieci i dorosłych w zakresie stomatologii zachowawczej, protetyki i chirurgii. Ma na koncie liczne wyróżnienia za osiągnięcia implantologiczne. Świetnie wyposażone oddziały rehabilitacji umożliwiają przeprowadzenie leczenia rehabilitacyjnego we wszelkich schorzeniach narządu ruchu o charakterze przeciążeniowym lub przewlekłym. Prestiżowy Program 24h dla zdrowia pozwala na kompleksową ocenę stanu zdrowia w jeden dzień.

Enel-Med posiada w ofercie produkty zarówno dla klientów korporacyjnych – system abonamentowej opieki medycznej dla firm Enel-Care, jak i klientów indywidualnych – program komercyjnych ubezpieczeń zdrowotnych medi-care, który realizowany jest wspólnie z InterRisk S.A. Vienna Insurance Group. Zespół

Enel-Med liczy obecnie okoo  1 900  osób, w tym  prawie 1000 lekarzy i około 500 pracowników personelu medycznego nielekarskiego. Z usług sieci korzysta ponad 300 tysięcy pacjentów. W ramach programu Enel-Care Centrum obsługuje pracowników prawie  3.000 firm.

W 2004 roku Centrum wdrożyło system zarządzania jakością zgodny z normą ISO 9001, którego ostatnia re-certyfikacja, przeprowadzona w styczniu 2013 roku, zakończyła się przedłużeniem do lutego 2016 roku certyfikatu na zgodność z normą ISO 9001:2008. Enel-Med otrzymał tytuł Dobra Marka 2013 – Jakość, Zaufanie, Renoma w kategorii Opieka medyczna dla firm, przyznawany przez redakcje Biznes Trendy w Rzeczpospolitej i Forum Biznesu w Dzienniku Gazecie Prawnej najbardziej rozwojowym i najbardziej rokującym markom na rynku polskim.