Enel-Med otworzył nową przychodnię w Gdańsku

0
870

7 grudnia 2011 odbyło się otwarcie nowoczesnej przychodni specjalistycznej Centrum Medycznego Enel-Med, usytuowanej w budynku biurowym Office Island przy al. Grunwaldzkiej 163, w Gdańsku. To już druga inwestycja zrealizowana ze środków pozyskanych przez spółkę z Giełdy.

Koszt inwestycji wyniósł 11 mln zł. Nowa placówka oferuje szeroką gamę usług, od konsultacji lekarzy specjalistów po diagnostykę. Działa tutaj poradnia pediatryczna dla dzieci chorych i zdrowych, poradnia stomatologiczna, punkt pobrań, pracownia diagnostyki obrazowej, wykonywane są zabiegi ambulatoryjne.

Obecnie Enel-Med dysponuje siecią jedenastu przychodni wieloprofilowych w kraju oraz współpracuje z ponad 670 placówkami partnerskimi na terenie całej Polski. W dużej mierze są to właśnie przychodnie. Nowo otwarty oddział jest pierwszą tego typu placówką Enel-Med w Trójmieście.

Przychodnie specjalistyczne są trzecim pod względem rentowności segmentem naszej działalności. Decyzja o otwarciu pierwszej przychodni Centrum Medycznego Enel-Med w Gdańsku wynika z długotrwałej obserwacji rynku. Enel-Med wciąż poszukuje nowych możliwości rozwoju, a więc szuka potencjalnych miejsc do stworzenia placówek w dogodnych lokalizacjach. Gdańsk jest właśnie takim miejscem, w którym dostrzegamy duży potencjał. Ponadto Enel-Med odnotowuje coraz większe zapotrzebowanie na przychodnie specjalistyczne. Wynika to w dużej mierze ze wzrostu zamożności społeczeństwa, wzrostu i zmiany struktury populacji, niewydolności placówek publicznych, a także coraz większej świadomości prozdrowotnej wśród Polaków. Jednocześnie inwestycja ta jest kolejnym etapem realizacji strategii spółki, założonej w czasie debiutu na GPW – mówi Adam Rozwadowski, Prezes Zarządu Centrum Medycznego Enel-Med.

Z usług Oddziału Grunwaldzka będą mogli korzystać zarówno pacjenci komercyjni (pełen zakres usług podstawowych i specjalistycznych), pacjenci abonamentowi, jak i ubezpieczeniowi.

Enel-Med posiada w ofercie produkty zarówno dla klientów korporacyjnych – system abonamentowej opieki medycznej dla firm Enel-Care, jak i klientów indywidualnych – program komercyjnych ubezpieczeń zdrowotnych medi-care, który realizowany jest wspólnie z InterRisk S.A., Vienna Insurance Group oraz innymi towarzystwami ubezpieczeniowymi. Z usług Enel-Med korzysta ponad 300 tys. pacjentów. W ramach programu Enel-Care, Centrum obsługuje ponad 1.000 klientów abonamentowych.