Enel-Med planuje rozwój usług specjalistycznych i diagnostyki 

0
93
Pracownia rezonansu magnetycznego w placówce Enel-Med Targówek w Warszawie

Centrum Medyczne Enel-Med wskazuje jako kierunek dalszego rozwoju działalności inwestycje w rozbudowę i modernizację sieci przychodni wielospecjalistycznych oraz klinik stomatologicznych. Rozwijana będzie stomatologia specjalistyczna, medycyna estetyczna oraz diagnostyka obrazowa. 

W warszawskim oddziale Enel-Med Zacisze zostanie uruchomiona klinika stomatologiczna z ofertą chirurgii stomatologicznej jednego dnia, natomiast w oddziale łódzkim Manufaktura do dyspozycji pacjentów zostaną oddane kolejne dwa gabinety stomatologiczne. 

W perspektywie kolejnych lat spółka zakłada rozwój niezależnie funkcjonujących klinik stomatologicznych. Uruchomienie pierwszej takiej placówki planowane jest na rok 2022.  

W związku z rosnącą popularnością usług z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii, inwestycje Enel-Med będą dotyczyć także tego zakresu działalności.  

W ramach długookresowej strategii rozwoju spółka planuje rozszerzyć sieć przychodni wielospecjalistycznych z pracowniami rezonansów magnetycznych. Zapowiada też zaangażowanie swoich oddziałów w program szczepień oraz rozwijanie usług dla pacjentów z zespołem pocovidowym.  

Czytaj także: Enel-Med w gronie najlepszych polskich pracodawców >>>

W ośrodku rehabilitacyjno-opiekuńczym Willa Łucja została już uruchomiona oferta turnusów post-covidowych obejmująca między innymi zabiegi fizykoterapii, ćwiczenia oddechowe oraz ćwiczenia kształtujące wydolność ogólną. W ramach pakietu „turnus rehabilitacyjny dla ozdrowieńców” zapewnione jest także wsparcie psychologa oraz terapeuty zajęciowego.  

Rok 2020 był rokiem szczególnym, w związku z ogłoszonym stanem epidemii. W pierwszych dwóch miesiącach roku 2020 Enel-Med zanotował wzrost sprzedaży przekraczający plany budżetowe. Okres lockdownu spowodował spadek przychodów. Generalnie w całym roku, mimo późniejszego wzrostu sprzedaży, zanotowano ich spadek o 4,3 procenta. 

-Za nami rok, w którym Grupa Enel-Med musiała zmierzyć się z najpoważniejszym kryzysem w swojej dotychczasowej historii. Epidemia Covid-19 istotnie wpłynęła na sytuację Grupy, ograniczając przychody, jednocześnie dając szanse na zwiększenie zysku. Obroty Grupy w 2020 roku wyniosły 399,8 mln złotych. Był to spadek o 4 procent w stosunku do roku 2019. Pomimo tego zysk brutto Grupy (liczony bez wpływu MSSF 16) wyniósł 10,0 mln złotych, co oznacza wzrost o 681 procent rok do roku. W odczuciu zarządu wyniki liczone bez wpływu MSSF 16 lepiej odzwierciedlają sytuację biznesową Grupy i pozwalają na porównanie danych z poprzednimi latami. Fakt, że Grupa pozyskuje 72 procent wpływów z abonamentów medycznych, znacząco uodparnia nasz wynik finansowy na spadek przychodów fee for service (FFS). Nasza ekspozycja na zagrożenie pandemiczne (odnotowywane regularnie w raportach okresowych) okazała się w konsekwencji bardziej szansą niż zagrożeniem z punktu widzenia wyniku finansowego.  W I kwartale 2020 roku konsekwentnie realizowaliśmy politykę zrównoważonego rozwoju, rozwijaliśmy usługi FFS zarówno w obszarze przychodni specjalistycznych, stomatologii, diagnostyki obrazowej, jak i usług szpitalnych. W lutym 2020 otworzyliśmy 41. placówkę w Galerii Malta w Poznaniu W oddziale udostępniliśmy również klinikę stomatologiczną, w której, oprócz stomatologii zachowawczej dla dzieci i dorosłych, dostępna jest także ortodoncja, implantologia, protetyka i chirurgia. Enel-med stomatologia jest polskim liderem na rynku wysokospecjalistycznej stomatologii, swoje usługi świadczy w blisko 80 gabinetach na terenie całego kraju – komentuje wyniki finansowe Jacek Rozwadowski, prezes zarządu Enel-Med. 

Analiza rynku opieki medycznej pokazuje, że coraz większym powodzeniem cieszą się abonamenty medyczne. Ich sprzedaż przez Enel-Med w I kwartale 2021 roku w stosunku do IV kwartału 2020 roku wzrosła o 136 procent.  

Rok 2020 potwierdził także, że podjęte w poprzednich latach inwestycje Enel-Med dotyczące digitalizacji świadczenia usług sprzedaży i obsługi były właściwym kierunkiem rozwoju. Ponad 200 tysięcy pacjentów Grupy korzysta z aplikacji mobilnej, ponad 50 procent wizyt oraz badań umawianych jest w kanałach zdalnych. Enel-Med zapowiada dalszy rozwój rozwiązań telemedycznych w kolejnych latach.  

Czytaj także: Usługa mojeID dostępna w Centrum Medycznym Enel-Med>>>

Centrum Medyczne Enel-Med oferuje pełną obsługę medyczną. W skład grupy wchodzą przychodnie wieloprofilowe, szpital, oddziały diagnostyki obrazowej, specjalistyczne kliniki: stomatologii, medycyny estetycznej i medycyny sportowej oraz dom seniora. Sieć Enel-Med to 41 oddziałów oraz ponad 1600 placówek partnerskich na terenie całego kraju, obsługujących ponad 700 tysięcy pacjentów.