Enel-Med przebadał uczniów ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego

0
259

W Centrum Ortopedii i Rehabilitacji Enel-Sport w Łodzi na początku grudnia 2017 roku przeprowadzone zostały testy motoryczne dla uczniów ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata.

Przebadano około 100 zawodników szkoły MG13, testy takie są cennym źródłem obiektywnych informacji o stanie wytrenowania zawodników. W związku z tym, że badania były skupione wokół siły i mocy, to głównie w tych obszarach wniosą najwięcej wniosków do treningu. Celem takich badań jest optymalizacja obciążeń treningowych w myśl zasady Citius-Altius-Fortius (szybciej, wyżej, mocniej) tak, aby zawodnicy biegali szybciej, skakali wyżej i co bardzo ważne – bezpieczniej.

Centrum Ortopedii i Rehabilitacji Enel-Sport w Łodzi działa od stycznia 2017 roku, usytuowane jest w centrum handlowym Manufaktura, przy ulicy Drewnowskiej 58.

Poza tym Enel-Sport prowadzi  dwie placówki w Warszawie. Od końca 2015 roku przy ulicy Łazienkowskiej 3 (w koronie stadionu Legii Warszawa) działa Centrum Ortopedii i Rehabilitacji, a od kwietnia 2016 roku – przy ulicy Myśliwieckiej 4A – Centrum Ortopedii i Rehabilitacji dla dzieci i młodzieży. Placówka składa się z trzech części: medycznej, dedykowanej dzieciom i młodzieży, Centrum Odnowy Biologicznej oraz Centrum Treningu Personalnego.

Enel-Sport to marka Grupy Enel-Med, która istnieje od 1993 roku, a od 2011 roku jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W jej skład wchodzą oddziały wysokospecjalistyczne w wielu miastach Polski (między innymi w Warszawie, Gdańsku, Gdyni, Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu i Katowicach), dwa szpitale medyczne a także klinika medycyny estetycznej Estell.