Enel-Med: rozwój nowych marek oraz nowe obszary działalności

0
895

Rok 2015 był dobrym rokiem dla spółki Centrum Medyczne Enel-Med, zarówno pod względem wzrostu przychodów, jak i zrealizowanych działań inwestycyjnych ogłoszonych w strategii rozwoju na lata 2014-2016.

Spółka osiągnęła 234,7 mln przychodów, jest to wzrost o 12 procent w porównaniu do 2014 roku. Zgodnie z prognozami PMR rynek prywatnej opieki zdrowotnej będzie rósł około 7 procent rocznie, tak więc wzrost osiągnięty przez spółkę jest prawie dwukrotnie wyższy od dostępnych prognoz rynkowych. Na osiągnięty wynik największy wpływ miała efektywna sprzedaż abonamentów medycznych, stanowiąca 69 procent przychodów spółki. W tym segmencie Enel-Med osiągnął 16-procentowy wzrost.

Miniony rok to kolejne otwarcia placówek ogólnomedycznych we Wrocławiu oraz w Katowicach. Jednak największą inwestycją Enel-Med w 2015 roku było otwarcie Centrum Ortopedii  i Rehabilitacji Enel-Sport – nowej marki biznesowej spółki. Nowo powstała klinika medycyny sportowej mieści się w koronie stadionu Legii Warszawa, klubu, którego Enel-Med jest oficjalnym partnerem medycznym.

– Wraz ze Szpitalem Centrum Enel-Med, zlokalizowanym także w Warszawie, Enel-Sport świadczy kompleksowe usługi medyczne z zakresu diagnostyki, rehabilitacji, leczenia operacyjnego i  nieoperacyjnego urazów sportowych oraz schorzeń ortopedycznych. Szeroka oferta placówki kierowana jest nie tylko do osób aktywnie uprawiających sport ale również do amatorów czy osób planujących rozpocząć aktywność sportową. Enel-Sport to nie tylko konsultacje specjalistyczne, to  także rehabilitacja i zaawansowana diagnostyka obrazowa, między innymi wysoko specjalistycznym rezonansem 3 Teslowym – mówi Adam Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Enel-Med S.A.

Kolejnym istotnym wydarzeniem w 2015 roku była akwizycja na rynku długoterminowej opieki nad osobami starszymi. W grudniu 2015 roku Grupa Enel-Med nabyła 65 procent udziałów w spółce Jovimed Ośrodek Opiekuńczo-Rehabilitacyjny sp. z o.o. zlokalizowanym w Ksawerowie pod Łodzią. Ośrodek o powierzchni ponad 3.500 mkw znajduje się w malowniczej, spokojnej  okolicy, w otoczeniu terenów zielonych, z dala od zgiełku miejskiego. Oferuje pacjentom komfortowe warunki pobytu, w tym rozbudowane zaplecze rehabilitacyjne. Podjęte działania są pierwszym krokiem w realizacji strategii w zakresie rozwoju długoterminowej opieki medycznej nad osobami starszymi. 

– W 2016 roku zamierzamy kontynuować działania inwestycje. W planach mamy uruchomienie kolejnej placówki Enel-Sport, rozwój segmentu długoterminowej opieki medycznej, a także rozwijanie przychodni w dużych aglomeracjach miejskich. Zaplanowane inwestycje wymagają poniesienia nakładów inwestycyjnych w wysokości około 27 mln zł. Przeznaczymy na to środki własne Grupy Kapitałowej oraz zewnętrzne źródła finansowania. Wszystkie nowe inwestycje realizowane będą  z zachowaniem bezpieczeństwa finansowego. Wzmożone działania inwestycyjne rozłożyliśmy na wiele lat, gdyż w odróżnieniu od funduszy, które mają krótkoterminową strategię inwestowania, mamy na celu wzmocnienie silnej marki Enel-Med oraz  stałe podnoszenie wartości rynkowej spółki – dodaje Adam Rozwadowski.

Centrum Medyczne Enel-Med S.A. istnieje od 1993 roku. Od 2011 roku jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych. Enel-Med oferuje pełną obsługę medyczną, prowadzi pacjenta od konsultacji, przez diagnostykę, hospitalizację, operację, aż po rehabilitację – czyli przez cały zamknięty cykl leczenia.

Na ogólnopolską sieć medyczną Enel-Med składają się wieloprofilowe oddziały własne, zlokalizowane w Warszawie (Promenada, Atrium, Arkadia, Blue City, Domaniewska, Puławska, Zacisze), Gdańsku (Grunwaldzka), Łodzi (Manufaktura), Krakowie (Galeria Krakowska), Poznaniu (Kupiec Poznański) i Wrocławiu (Arkady Wrocławskie, West Gate) oraz Katowicach (Chorzowska, Ligocka), sześć specjalistycznych przychodni przyzakładowych (Sonoco w Łodzi, Philips w Pile, NBP i Millennium w Warszawie, LG Display Poland w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Biskupice Podgórne, Podstrefie Wrocław-Kobierzyce, Przychodnia Przyzakładowa w Rossmann SDP w Łodzi), klinika medycyny estetycznej Estell, klinika medycyny sportowej Enel-Sport oraz dwa szpitale w Warszawie: wielospecjalistyczny Szpital Zacisze, funkcjonujący od 1998 roku (operacje z zakresu: ginekologii, laryngologii, okulistyki, chirurgii naczyniowej i ogólnej) i otwarty w 2012 roku Szpital Centrum, gdzie wybitni lekarze operatorzy przeprowadzają innowacyjne zabiegi z zakresu ortopedii, neurochirurgii i chirurgii ręki. Ogólnopolska sieć medyczna Enel-Med obejmuje również prawie 1.400 placówek partnerskich w całej Polsce.

Centrum zatrudnia wybitnych lekarzy w prawie 60 specjalnościach, między innymi ginekologów, kardiologów, ortopedów, neurologów, okulistów, pediatrów oraz psychologów. Kompleksowa oferta wieloprofilowych oddziałów obejmuje badania laboratoryjne, szeroki zakres badań USG, EKG, pracownie RTG, drobne zabiegi chirurgiczne i dermatologiczne. Enel-Med świadczy też kompleksowe usługi dla dzieci i dorosłych w zakresie stomatologii zachowawczej, protetyki i chirurgii. Ma na koncie liczne wyróżnienia za osiągnięcia implantologiczne. Świetnie wyposażone oddziały rehabilitacji umożliwiają przeprowadzenie leczenia rehabilitacyjnego we wszelkich schorzeniach narządu ruchu o charakterze przeciążeniowym lub przewlekłym. Prestiżowy Program 24h dla zdrowia pozwala na kompleksową ocenę stanu zdrowia w jeden dzień.