Enel-Med.: trzecie miejsce w wojewódzkim audycie

0
949

W przeprowadzonym w grudniu 2011 r. audycie zdjęć mammograficznych wykonywanych w ramach badań przesiewowych, Oddział Diagnostyczny Bielany Centrum Medycznego Enel-Med uplasował się na 3. miejscu wśród 246 placówek z województwa mazowieckiego.

Audyt przeprowadzany jest co roku przez Wojewódzki Ośrodek Koordynujący we wszystkich placówkach wykonujących badania w ramach populacyjnego programu wczesnego wykrywania raka piersi. Kontrola polega na ocenie jakości dwóch zdjęć z badania mammograficznego, wykonywanych w ramach badań przesiewowych (mających na celu wykrycie nowotworu, gdy nie ma jeszcze objawów choroby). Oddział Diagnostyczny Bielany Enel-Med uzyskał 94 procent wszystkich punktów i tym samym zajął trzecie miejsce w województwie mazowieckim.

-Wysoki wynik audytu jest potwierdzeniem poziomu naszych usług oraz spełniania standardów i wymogów europejskich norm w kwestii zapewnienia jakości mammografii. To także wyraz uznania dla Centrum Medycznego Enel-Med, które angażuje się w akcje dotyczące profilaktyki, stanowiące jednocześnie jeden z kluczowych segmentów działalności firmy. Enel-Med uczestniczy w programach badań przesiewowych NFZ, ale także proponuje pacjentkom coraz nowocześniejsze badania w zakresie wykrywania raka piersi, jak np. sonoelastografia czy mammografia w rezonansie – mówi Małgorzata Sanokowska-Wójcik, Dyrektor Medyczny w Centrum Medycznym Enel-Med.

Mammografia to najbardziej znana i powszechna metoda diagnostyczna chorób piersi. Jest to krótkie i nieinwazyjne badanie, w wyniku którego otrzymywany jest rentgenowski obraz tkanek. Poza tradycyjną mammografią, zmiany w piersiach mogą być diagnozowane także m.in. za pomocą rezonansu magnetycznego (tzw. mammografia w rezonansie) oraz sonoelastografii, czyli nowoczesnego badania ultrasonograficznego. Rezonans magnetyczny piersi dostępny jest w dwóch placówkach Centrum Medycznego Enel-Med: w Pracowni Diagnostycznej w Koninie oraz w nowym Oddziale Diagnostycznym Centrum w Warszawie, gdzie wykonywana jest również sonoelastografia.