Enel-Med.: umowa finansowania zakupu sprzętu

0
966


Centrum Medyczne Enel-Med podpisało umowę z Siemens Finance dotyczącą finansowania zakupu sprzętu medycznego. Wartość pożyczki wyniesie 6.861.919,02 zł. Kwota ta zostanie przeznaczona na zakup sprzętu do pracowni diagnostycznej w Gdańsku.

Za środki te zostanie zakupiony 64-rzędowy tomograf komputerowy, 1,5 Teslowy rezonans magnetyczny z dużym wyborem cewek diagnostycznych oraz ucyfrowiony aparat do wykonywania badań RTG.
Pracownia diagnostyczna jest częścią Centrum Medycznego Enel-Med., które zostało otwarte w grudniu 2011 roku. Placówka mieści się w budynku biurowym Office Island przy alei Grunwaldzkiej 163. Oferuje szeroką gamę usług, od konsultacji lekarzy specjalistów po diagnostykę.

Oprocentowanie pożyczki oparte jest na zmiennej stopie procentowej ustalonej w oparciu o stawkę WIBOR 1M plus marża. Pożyczka zostaje udzielona na okres 54 miesięcy, a pierwsza płatność nastąpi w styczniu 2013 roku.

Obecnie Enel-Med dysponuje siecią jedenastu przychodni wieloprofilowych w kraju oraz współpracuje z ponad 670 placówkami partnerskimi na terenie całej Polski.