Enel-Med.: umowa z Philips Polska na zakup sprzętu medycznego

0
960

 


Centrum Medyczne Enel-Med nawiązało współpracę z firmą Philips Polska, producentem i dystrybutorem rozwiązań technologicznych. Podpisany kontrakt dotyczy dostawy sprzętu do Szpitala Centrum, którego otwarcie Enel-Med planuje w 2012 roku.

„Sprzęt medyczny dostarczany przez firmę Philips Polska jest jednym z nowszych rozwiązań technologicznych. Oferowanie pacjentom najnowocześniejszych na rynku rozwiązań jest jedną z przewag rynkowych Enel-Med, dlatego zdecydowaliśmy, że nasz nowy szpital przy alei Solidarności 128 w Warszawie będzie wyposażony w sprzęt firmy Philips. Zakupiliśmy System Monitorujący „Intellivue”, składający się z sieci kardiomonitorów, których zapisy są rejestrowane i archiwizowane w centrali nadzorującej, a także ramię C służące do szerokiej gamy zastosowań, m.in. w chirurgii ortopedycznej, naczyniowej i  neurochirurgii, wyposażone w 9-calowy wzmacniacz obrazu dostarczający wysokiej jakości obrazy przy niskiej dawce promieniowania rentgenowskiego” – mówi Adam Rozwadowski, Prezes Zarządu Centrum Medycznego Enel-Med.

– Zawarcie kolejnej umowy z Philips Polska jest efektem naszej dotychczasowej, owocnej współpracy.  W grudniu podpisaliśmy z firmą Philips kontrakt, który dotyczył dostawy aparatury USG do placówek  w Gdańsku i Warszawie” – dodaje Adam Rozwadowski.

Szpital Centrum Medycznego Enel-Med przy alei Solidarności 128 w Warszawie zostanie otwarty za kilka miesięcy, jednak od grudnia 2011 roku placówka przyjmuje już pacjentów korzystających z usług Centrum Diagnostycznego działającego na terenie szpitala. Jest to kompleksowe centrum diagnostyki obrazowej (wyposażone w nowoczesne urządzenia MR i TK). Oddział wykonuje zarówno diagnostykę obrazową jak i kardiologiczną, a także będzie oferował konsultacje kardiologiczne, ortopedyczne i internistyczne w ramach Ambulatoryjnej Pomocy Doraźnej. W Szpitalu Centrum znajdą się dwie sale operacyjne i 30 łóżek. Placówka będzie się specjalizowała w ortopedii i neurochirurgii.