Enel-Med: umowy na świadczenie usług medycznych z ITI i Canal+

0
866


24 kwietnia 2014 roku Centrum Medyczne Enel-Med podpisało dwie umowy dotyczące świadczenia usług medycznych dla pracowników firm, osób współpracujących oraz członków ich rodzin. Umowa zostały zawarte ze spółkami: ITI Neovision S.A. oraz Canal+ Cyfrowy S.A.

Usługi będą świadczone w ośrodkach własnych Centrum Medycznego Enel-Med oraz w innych ośrodkach medycznych współpracujących.

Umowy zostały zawarte na czas nieokreślony od 1 maja 2014 roku, a ich wartość uzależniona jest od liczby osób objętych pakietem w danym miesiącu i wynieść może w ciągu pięciu lat – w przypadku spółki ITI Neovision –  5.880.000 zł, a w przypadku spółki Canal+ Cyfrowy S.A. – 2.400.000 zł.

Centrum Medyczne Enel-Med S.A.  istnieje od 1993 roku. Obecnie na sieć medyczną Enel-Med składa się kilkaset placówek medycznych w całej Polsce. Wśród nich są własne oddziały Centrum zlokalizowane w Warszawie (Atrium, Arkadia, Blue City, Domaniewska, Puławska, Zacisze), Gdańsku (Grunwaldzka), Łodzi (Manufaktura), Krakowie (Galeria Krakowska), Poznaniu (Kupiec Poznański) i Wrocławiu (Arkady Wrocławskie), specjalistyczne przychodnie przyzakładowe (Sonoco i Rossmann w Łodzi, Philips w Pile, NBP i Millennium  w Warszawie, LG Display Poland w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Biskupice Podgórne, Podstrefie Wrocław-Kobierzyce) oraz wielospecjalistyczny szpital (na warszawskim Zaciszu) funkcjonujący od 1998 roku i otwarty w 2012 roku Szpital Centrum. Enel-Med może się także poszczycić własnymi oddziałami i pracowniami diagnostycznymi (Bielany, Oddział Centrum i Zacisze w Warszawie, Lublin, Łomża, Mielec, Poznań, Wołomin, Konin, Gdańsk). Enel-Med oferuje pełną obsługę medyczną, prowadzi pacjenta od konsultacji, przez diagnostykę, hospitalizację, operację, aż po rehabilitację – czyli przez cały zamknięty cykl leczenia.

Usługi świadczone są w następujących zakresach:
– przychodnie specjalistyczne (lekarze wszystkich specjalności)
– kliniki stomatologiczne
– diagnostyka obrazowa (tomograf komputerowy, rezonans magnetyczny, RTG, mammograf, USG i inne)
– szpital
– rehabilitacja
– centrum psychologiczne
– teleradiologia i outsourcing
– szkoła rodzenia
– autorskie programy profilaktyczne
– wysokospecjalistyczna poradnia okulistyczna

Enel-Med posiada w ofercie produkty zarówno dla klientów korporacyjnych – system abonamentowej opieki medycznej dla firm Enel-Care, jak i klientów indywidualnych – program komercyjnych ubezpieczeń zdrowotnych medi-care, który realizowany jest wspólnie z InterRisk S.A. Vienna Insurance Group. Zespół Enel-Med liczy obecnie ok.  2000  osób, w tym  ok. 1000 lekarzy i ok. 470 pracowników personelu medycznego nielekarskiego. 95% kadry medycznej posiada II stopień specjalizacji. Z usług Enel-Med korzysta ponad 300 tys. pacjentów.  W ramach programu Enel-Care, Centrum obsługuje ponad 122 tysiące pacjentów.

W 2004 roku Centrum uzyskało Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością zgodnie z wymogami normy  ISO 9001:2000, a re-certyfikacja przeprowadzona w styczniu 2010 roku zakończyła się rekomendacją do wydania certyfikatu na zgodność z normą ISO 9001:2008. W 2013 roku Enel-Med otrzymał tytuł DOBRA MARKA 2013 – Jakość, Zaufanie, Renoma w kategorii Opieka medyczna dla firm, przyznawany przez redakcje Biznes Trendy w Rzeczpospolitej i Forum Biznesu w Dzienniku Gazecie Prawnej najbardziej rozwojowym i najbardziej rokującym markom na rynku polskim.