Enel-Med: usługi rehabilitacyjne w Oddziale Galeria Krakowska

0
895

Centrum Medyczne Enel-Med w swoim krakowskim oddziale rozpoczęło świadczenie usług w zakresie rehabilitacji. Pacjenci tej placówki mogą korzystać z wizyt u fizjoterapeuty w zakresie kinezyterapii, fizykoterapii oraz masażu.

W krakowskiej placówce Enel-Med stosowane są tradycyjne, jak również nowoczesne techniki rehabilitacyjne. Kompleksowa oferta obejmuje fizykoterapię (metoda polegająca na oddziaływaniu na organizm człowieka różnymi czynnikami fizycznymi, takimi jak temperatura, drgania mechaniczne, pole magnetyczne, prąd elektryczny i światło) czy kinezyterapię, czyli leczenie ruchem. Dostępne są także takie metody jak kinesiotaping (wykorzystujący specjalny elastyczny plaster terapeutyczny naklejany na ciało m.in. w celu zmniejszenia bólu, obrzęków, w terapii blizn) oraz masaż leczniczy.

Prowadzimy rehabilitację w schorzeniach narządu ruchu – zarówno o charakterze przewlekłym i przeciążeniowym, jak i w stanach pooperacyjnych i pourazowych. Dlatego w naszej placówce mogą się leczyć pacjenci po artroskopiach (np. kolana), endoprotezach, złamaniach, skręceniach, urazach mięśni, ale także w dyskopatiach oraz chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa i stawów obwodowych. Wprowadzenie usług rehabilitacyjnych to istotny krok w rozwoju, pozwalający na wykorzystanie pełnego potencjału funkcjonującego od 2008 roku oddziału – mówi Jolanta Hudomięt, Kierownik Oddziału Galeria Krakowska.

Oddział Galeria Krakowska znajduje się na dwóch poziomach Centrum Handlowo-Usługowego i zajmuje powierzchnię blisko 1200 mkw. Oprócz rehabilitacji, pacjenci mogą tutaj korzystać m.in. z konsultacji specjalistycznych, z usług stomatologicznych, diagnostyki czy zabiegów ambulatoryjnych. Placówka wyposażona jest także w nowoczesny sprzęt medyczny, pozwalający na prowadzenie wielu badań z zakresu diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej (analizy laboratoryjne, USG, RTG).