Enel-Med: utworzenie spółki Bonus Vitae

0
876


Centrum Medyczne Enel-Med poinformowało o zawiązaniu spółki Bonus Vitae spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Przedmiotem działalności spółki będzie prowadzenie długoterminowej opieki medycznej dla osób starszych.

50 procent udziałów w spółce objęła spółka zależna Centrum Medycznego Enel-Med – Enelbud. Pozostałe 50 procent udziałów objęła JH Group AG w siedzibą w St. Gallen, Konfederacja Szwajcarska.

Kapitał zakładowy spółki będzie wynosił 5.000 zł i dzielił się na 100 równych i niepodzielnych udziałów o wartości nominalnej 50 zł każdy.

Więcej informacji na temat działalności nowej spółki Centrum Medyczne Enel-Med przekaże w przygotowywanej strategii rozwoju firmy, która zostanie wkrótce zaprezentowana.

Obecnie Enel-Med oferuje usługi w zakresie konsultacji specjalistycznych, diagnostyki, leczenie szpitale i rehabilitację. Sieć medyczne Enel-Med składa się kilkaset placówek medycznych w całej Polsce. Wśród nich są własne oddziały Centrum zlokalizowane w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu oraz wielospecjalistyczny szpital (na warszawskim Zaciszu) funkcjonujący od 1998 roku i otwarty w 2012 roku Szpital Centrum. Enel-Med prowadzi także własne pracownie diagnostyczne.