Enel-Med: w czerwcu otwarcie szpitala w Warszawie

0
908

Centrum Medyczne Enel-Med na 1 czerwca 2012 zaplanowało uruchomienie drugiego szpitala – Szpitala Centrum, który będzie się mieścić przy alei Solidarności 128 w Warszawie. Placówka będzie miała charakter szpitala planowego z 30 łóżkami. Koszt inwestycji jest szacowany na 30 mln zł.

Placówka będzie podobnej wielkości jak prowadzony przez Enel-Med Szpital Zacisze w Warszawie. W szpitalu będą dwie sale operacyjne. Placówka będzie się specjalizowała w ortopedii i neurochirurgii.

Od grudnia 2011 roku na terenie Szpitala funkcjonuje już Oddział Diagnostyczny – kompleksowe centrum diagnostyki obrazowej (wyposażone w nowoczesne urządzenia MR i TK), realizujące usługi zarówno na potrzeby szpitala, jak i pacjentów spoza szpitala. Oddział wykonuje zarówno diagnostykę obrazową jak i kardiologiczną, a także będzie oferował konsultacje kardiologiczne, ortopedyczne i internistyczne w ramach Ambulatoryjnej Pomocy Doraźnej. Sprzęt do nowego szpitala dostarcza firma Philips Polska, z którą Enel-Med. podpisał kontrakt w marcu 2012.

Oprócz szpitala Enel-Med dysponuje siecią jedenastu przychodni wieloprofilowych w kraju oraz współpracuje z ponad 670 placówkami partnerskimi na terenie całej Polski.