Enel-Med: wynajęcie pomieszczeń na placówkę w Katowicach

0
749

Zarząd Centrum Medycznego Enel-Med poinformował o zawarciu 17 grudnia 2014 roku z Tenali Investments spółka z ograniczoną odpowiedzialnością ,,Silesia Business Park” spółka komandytowo-akcyjna, umowy najmu pomieszczeń na potrzeby prowadzenia przychodni wieloprofilowej.

Przychodnia będzie zlokalizowana w kompleksie biurowym Silesia Business Park, położonym przy ulicy Chorzowskiej w Katowicach.

Okres najmu wynosi 10 lat od daty rozpoczęcia najmu, które nastąpi 1 czerwca 2015 roku.

Łączna wartość opłat czynszowych (określonych w umowie w euro) oraz opłat eksploatacyjnych (ustalonych w zł) w okresie obowiązywania umowy wyniesie około 9.955.630,40 zł netto.

Centrum Medyczne Enel-Med S.A. istnieje od 1993 roku. Od 2011 roku jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych. Enel-Med oferuje pełną obsługę medyczną, prowadzi pacjenta od konsultacji, przez diagnostykę, hospitalizację, operację, aż po rehabilitację – czyli przez cały zamknięty cykl leczenia.

Na ogólnopolską sieć medyczną Enel-Med składają się wieloprofilowe oddziały własne, zlokalizowane w Warszawie (Promenada, Atrium, Arkadia, Blue City, Domaniewska, Puławska, Zacisze), Gdańsku (Grunwaldzka), Łodzi (Manufaktura), Krakowie (Galeria Krakowska), Poznaniu (Kupiec Poznański) i Wrocławiu (Arkady Wrocławskie), sześć specjalistycznych przychodni przyzakładowych (Sonoco w Łodzi, Philips w Pile, NBP i Millennium w Warszawie, LG Display Poland w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Biskupice Podgórne, Podstrefie Wrocław-Kobierzyce, Przychodnia Przyzakładowa w Rossmann SDP w Łodzi) oraz dwa szpitale w Warszawie: wielospecjalistyczny Szpital Zacisze, funkcjonujący od 1998 roku (operacje z zakresu: ginekologii, laryngologii, okulistyki, chirurgii naczyniowej i ogólnej) i otwarty w 2012 roku Szpital Centrum, gdzie wybitni lekarze operatorzy przeprowadzają innowacyjne zabiegi z zakresu ortopedii, neurochirurgii i chirurgii ręki. Pod koniec listopada 2014 Enel-Med otworzył klinikę medycyny estetycznej Estell w Warszawie. Ogólnopolska sieć medyczna Enel-Med obejmuje również około 250 placówek partnerskich w całej Polsce.

W planach Enel-Med oprócz otwarcia placówki w Katowicach  jest także uruchomienie drugiej przychodni we Wrocławiu oraz profilowanych poradni specjalistycznych w Warszawie. Plany, które zostaną zrealizowane w 2015 roku, to również uruchomienie centrum medycyny sportowej i nowej marki  Enel-Med Sport.