Enel-Med: zabiegi medycyny estetycznej coraz popularniejsze

0
1063

Klinika Medycyny Estetycznej Estell, otwarta w listopadzie 2014 roku przez Centrum Medyczne Enel-Med, oferuje szeroki wachlarz usług z zakresu kosmetologii, medycyny  i ginekologii estetycznej.  Zabiegi cieszą się coraz większą popularnością.

Do hitów ostatnich tygodni należą: niechirurgiczny głęboki lifting skóry, zabieg Intraceuticals, znany powszechnie jako „kuracja gwiazd”, regeneracja i odmłodzenie miejsc intymnych oraz kuracja Silkpeel na twarz.

Jak podaje Międzynarodowe Towarzystwo Chirurgii Plastycznej i Estetycznej, w 2013 roku przeprowadzono na świecie ponad 23 miliony zabiegów kosmetycznych. Z pomocy lekarzy medycyny estetycznej najchętniej korzystają Amerykanie i Brazylijczycy.

Światowy trend jest coraz popularniejszy również w Polsce, gdzie liczba zabiegów estetycznych w ciągu roku przekroczyła już 2 miliony. Badanie opinii publicznej przeprowadzone w Polsce w 2013 roku pod tytułem: „Medycyna estetyczna – znajomość, wiedza, korzystanie, wizerunek”  oraz sondaż zrealizowany przez G-Communications Consultants wśród lekarzy zajmujących się zabiegami medycyny estetycznej, pokazały, że aż 2/3 badanych zetknęło się z tym pojęciem, lubi czytać lub rozmawiać na ten temat.

Dodatkowo, co trzeci Polak zna kogoś  w swoim otoczeniu, kto korzystał z zabiegów medycyny estetycznej. Połowa respondentów badania uważa, że zabiegi medycyny estetycznej to nic wstydliwego, natomiast aż 2/3 badanych zaakceptowałoby decyzję bliskiej osoby o skorzystaniu z usług medycyny estetycznej.

W zabiegach medycyny estetycznej Polakom zależy najbardziej na bezpieczeństwie (niemal 90 procent). Jednocześnie zabiegi powinny dawać spodziewany efekt, który dodatkowo powinien być długotrwały.

Klinika Estell  mieści się w budynku Senator przy ulicy Bielańskiej 12 w Warszawie.

Centrum Medyczne Enel-Med S.A. istnieje od 1993 roku. Od 2011 roku jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych. Oferuje pełną obsługę medyczną, prowadzi pacjenta od konsultacji, przez diagnostykę, hospitalizację, operację, aż po rehabilitację – czyli przez cały zamknięty cykl leczenia.

Na ogólnopolską sieć medyczną Enel-Med składają się wieloprofilowe oddziały własne, zlokalizowane w Warszawie (Promenada, Atrium, Arkadia, Blue City, Domaniewska, Puławska, Zacisze), Gdańsku (Grunwaldzka), Łodzi (Manufaktura), Krakowie (Galeria Krakowska), Poznaniu (Kupiec Poznański) i Wrocławiu (Arkady Wrocławskie), sześć specjalistycznych przychodni przyzakładowych (Sonoco w Łodzi, Philips w Pile, NBP i Millennium w Warszawie, LG Display Poland w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Biskupice Podgórne, Podstrefie Wrocław-Kobierzyce, Przychodnia Przyzakładowa w Rossmann SDP w Łodzi) oraz dwa szpitale w Warszawie: wielospecjalistyczny Szpital Zacisze, funkcjonujący od 1998 roku (operacje z zakresu: ginekologii, laryngologii, okulistyki, chirurgii naczyniowej i ogólnej) i otwarty w 2012 roku Szpital Centrum, gdzie wybitni lekarze operatorzy przeprowadzają innowacyjne zabiegi z zakresu ortopedii, neurochirurgii i chirurgii ręki. Sieć obejmuje również około 1 250 placówek partnerskich w całej Polsce.

Centrum zatrudnia wybitnych lekarzy w prawie 60 specjalnościach, między innymi ginekologów, kardiologów, ortopedów, neurologów, okulistów, pediatrów oraz psychologów. Kompleksowa oferta wieloprofilowych oddziałów obejmuje badania laboratoryjne, szeroki zakres badań USG, EKG, pracownie RTG, drobne zabiegi chirurgiczne i dermatologiczne.  Enel-Med świadczy też kompleksowe usługi dla dzieci i dorosłych w zakresie stomatologii zachowawczej, protetyki i chirurgii. Ma na koncie liczne wyróżnienia za osiągnięcia implantologiczne. Świetnie wyposażone oddziały rehabilitacji umożliwiają przeprowadzenie leczenia rehabilitacyjnego we wszelkich schorzeniach narządu ruchu o charakterze przeciążeniowym lub przewlekłym. Prestiżowy Program 24h dla zdrowia pozwala na kompleksową ocenę stanu zdrowia w jeden dzień.

Enel-Med posiada w ofercie produkty zarówno dla klientów korporacyjnych – system abonamentowej opieki medycznej dla firm Enel-Care, jak i klientów indywidualnych – program komercyjnych ubezpieczeń zdrowotnych medi-care, który realizowany jest wspólnie z InterRisk S.A. Vienna Insurance Group. Zespół Enel-Med liczy obecnie około  1 900  osób, w tym  prawie 1000 lekarzy i około 500 pracowników personelu medycznego nielekarskiego. Z usług Enel-Med korzysta ponad 300 tysięcy pacjentów. W ramach programu Enel-Care, Centrum obsługuje pracowników 1 800 firm.

W 2004 roku Centrum wdrożyło system zarządzania jakością zgodny z normą ISO 9001, którego ostatnia re-certyfikacja, przeprowadzona w styczniu 2013 roku, zakończyła się przedłużeniem do lutego 2016 roku certyfikatu na zgodność z normą ISO 9001:2008. W 2013 roku Enel-Med. otrzymał tytuł Dobra Marka 2013 – Jakość, Zaufanie, Renoma w kategorii Opieka medyczna dla firm, przyznawany przez redakcje Biznes Trendy w Rzeczpospolitej i Forum Biznesu w Dzienniku Gazecie Prawnej najbardziej rozwojowym i najbardziej rokującym markom na rynku polskim.