Enel-Med: zakup ośrodka opiekuńczo-rehabilitacyjnego Jovimed

0
840

Zarząd Centrum Medycznego Enel-Med. poinformował o powzięciu informacji o ziszczeniu się warunku zawieszającego określonego w umowie z 9 grudnia 2015 roku dotyczącej nabycia przez Enel Invest sp. z o.o., 65 procent udziałów w kapitale zakładowym spółki Jovimed Ośrodek Opiekuńczo-Rehabilitacyjny z Ksawerowa.

Oznacza to, że prawo własności tych udziałów przejdzie na Enel Invest 1 stycznia 2016 roku. Enel Invest to spółka zależna Centrum Medycznego Enel-Med.

Zakup ośrodka to element realizacji strategii rozwoju spółki na lata 2014-2016.

Ośrodek Opiekuńczo-Rehabilitacyjny Jovimed otwarty został wiosną 2012 roku. Działa w nowo wybudowanym obiekcie, który składa się z pięciu połączonych ze sobą pawilonów. Znajduje się w nim 48 pokoi (1- i 2-osobowych) z łazienkami oraz wyjściem na balkon lub taras, w których może zamieszkać 60 pensjonariuszy. W placówce znajduje się między innymi  pokój kąpielowy z ruchomą wanną i podnośnikiem, dwie windy, dwie biblioteczki, świetlica.

Ośrodek obejmuje Dom Seniora Jovimed, który oferuje pobyty stałe i czasowe, pielęgnacyjne pobyty poszpitalne, pobyty z pakietami rehabilitacyjnymi, oraz Centrum Rehabilitacji Jovimed, oferujące usługi rehabilitacyjne. Centrum Rehabilitacji posiada gabinety do fizykoterapii, hydroterapii i masażu oraz salę gimnastyczną wyposażoną w sprzęt do kinezyterapii i ćwiczeń aerobowych. W placówce można także skorzystać z konsultacji specjalistów: specjalisty chorób wewnętrznych, rehabilitanta i neurologa.

Usługi placówki są komercyjne. Placówka mieści się przy ulicy Zachodniej 37.