Enel-Med zwiększa przychody i rozwija działalność

0
664

Grupa Kapitałowa Enel-Med uzyskała za trzy kwartały roku 2019 przychody netto ze sprzedaży w wysokości 307 944 tys. zł, czyli o 12,4 procenta więcej  niż w analogicznym okresie roku 2018. Enel-Med otwiera nowe placówki, rozwija centra ortopedii i rehabilitacji oraz pracownie diagnostyczne.

W ciągu trzech kwartałów 2019 roku Grupa Enel-Med odnotowała dynamikę sprzedaży na poziomie 13,5 procenta. Dynamika sprzedaży abonamentów medycznych wyniosła 13,7 procenta, zanotowano także niewielki poziom rotacji klientów, co wpłynęło na decyzję o inwestowaniu w kolejne przychodnie wielospecjalistyczne.

Przychody Grupy w prawie 100 procentach pochodzą z usług komercyjnych. Środki pochodzące z Narodowego Funduszu Zdrowia stanowią jedynie 1,5 procent przychodów z działalności medycznej.

Wobec stałego wzrostu rynku prywatnych usług medycznych i sukcesu marki enel-sport, spółka rozwijała centra ortopedii i rehabilitacji. Z rozwojem enel-sport związany jest również rozwój centrów diagnostyki obrazowej ze szczególnym uwzględnieniem badań MRI. W pierwszym półroczu 2019 spółka otworzyła trzy wielospecjalistycznie oddziały enel-med, trzy kliniki stomatologiczne, jeden oddział enel-sport oraz pracownię MRI.

Enel-Med stawia także na nowe technologie, czyli rozwój telemedycyny, w szczególności dotyczy to tzw. telewizyt, uruchomionych przez spółkę na przełomie 2017/2018 roku.

Enel-Med planuje rozwój systemów teleinformatycznych mających na celu dalsze usprawnienie obsługi klienta, w tym między innymi aplikację mobilną, system medyczny czy portal dla kontrahentów. W okresie objętym raportem spółka poszerzyła zakres usług udostępniony dla pacjentów do umawiania poprzez system on-line i aplikacje mobilną.

Czytaj także: Oddział Enel-Med Arkadia wyróżniony za leczenie otyłości>>>

Wprowadziła też na rynek usługę Medispot dedykowaną dla klientów B2B, czyli e-wizytę w miejscu pracy realizowaną za pośrednictwem specjalnej kabiny z dostępem do platformy medycznej.

Centrum Medyczne Enel-Med S.A. jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych. Działa od 1993 roku, oferując pełną obsługę medyczną na terenie całego kraju i jest największą firmą medyczną z polskim kapitałem.

W skład grupy wchodzą przychodnie wieloprofilowe, szpital, oddziały diagnostyki obrazowej oraz specjalistyczne kliniki: medycyny sportowej enel-sport, medycyny estetycznej Estell, stomatologii oraz marka enelsenior, a także sieć ponad 1600 placówek partnerskich w całym kraju.