Enel-Sport Partnerem Pucharu Świata „O szablę Wołodyjowskiego”

0
726

Klinika Medycyny Sportowej Enel-Sport dbała o zdrowie zawodników Finału Pucharu Świata Seniorów „O szablę Wołodyjowskiego”, jednej z najstarszych imprez szermierczych na świecie, która przyciąga największe sławy światowej szermierki oraz rzesze kibiców. Klinika była oficjalnym partnerem medycznym turnieju.

Turniej odbył się 24 lutego 2018. Był to już jego 63. edycja, turniej ten zyskał tak  szerokie uznanie władz Międzynarodowej Federacji Szermierczej (FIE), że zdecydowano, iż tegoroczne zawody „O Szablę Wołodyjowskiego” będą miały rangę Turnieju Międzynarodowego z cyklu Pucharu Świata kategorii A. Patronat Honorowy nad imprezą objął Prezydent RP, Andrzej Duda.

W zawodach, które odbyły się w Arenie Ursynów, wzięło udział  około 140 z około 30 krajów, w tym czołówka światowych szablistów. Opiekę medyczną zapewniła im grupa najlepszych specjalistów z Kliniki Medycyny Sportowej Enel-Sport.

– Profesjonalna opieka medyczna w każdym sporcie jest niezbędna a naszą misją jest wspieranie sportowców w realizacji ich pasji, dlatego cieszymy się, że mogliśmy być przy zawodnikach podczas tak ważnego wydarzenia sportowego jakim jest turniej „O szablę Wołodyjowskiego”. Mamy też nadzieję, że uda się dodatkowo wypromować ten piękny sport wśród młodzieży. – powiedział dr n. med. Piotr Pyndryk, lekarz medycyny sportowej dorosłych oraz dzieci i młodzieży, orzecznik sportowy z Enel-Sport.

Nowością na tegorocznym turnieju była impreza towarzysząca – Międzynarodowy Integracyjny Turniej Szermierczy, który jest organizowany we  współpracy z Fundacją Akademia Integracji.  W jego ramach zawodnicy z całego świata wyeliminowani pierwszego dnia zawodów mieli możliwość rywalizacji razem z osobami niepełnosprawnymi.

Turniej „O Szablę Wołodyjowskiego” to jedna z najstarszych imprez szermierczych na świecie, zaliczany jest do klasyfikacji Pucharu Świata. Pierwsza edycja tych prestiżowych zawodów odbyła się w 1955 roku. Reprezentanci Polski: Jerzy Pawłowski, Emil Ochyra, Tadeusz Piguła i Norbert Jaskot stawali na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji indywidualnej. Również czterokrotnie Polacy odnieśli zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej. O wysokiej randze turnieju świadczy fakt, iż zalicza się on do rankingu Międzynarodowej Federacji Szermierczej (FIE), co wpływa na bardzo wysoką frekwencję zawodników z całego świata.

Enel-Sport prowadzi dwie placówki w Warszawie – Centrum Ortopedii i Rehabilitacji przy ulicy Łazienkowskiej (w koronie stadionu Legii Warszawa) i Centrum Ortopedii i Rehabilitacji dla dzieci i młodzieży przy ulicy Myśliwieckiej, a także Centrum Ortopedii i Rehabilitacji w Łodzi.

Enel-Sport to marka Grupy Enel-Med, która istnieje od 1993 roku, a od 2011 roku jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W jej skład wchodzą oddziały wysokospecjalistyczne w wielu miastach Polski (między innymi w Warszawie, Gdańsku, Gdyni, Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu i Katowicach), dwa szpitale medyczne a także klinika medycyny estetycznej Estell.