Eurodiagnostic: nowe wyposażenie pracowni w Iławie

0
791

Eurodiagnostic sp z o.o. wyposażyła w nowy sprzęt pracownię tomografii komputerowej, działającą w Powiatowym Szpitalu im. Władysława Biegańskiego w Iławie. Badania wykonywane są tutaj zarówno w ramach kontraktu z NFZ jak i komercyjnie.

Pracownia została wyposażona w nowoczesny aparat GE Optima. Sprzęt jest obsługiwany przez doświadczonych techników elektroradiologii, a badania opisywane przez lekarzy specjalistów radiologii. Nowe urządzenie zapewnia dobrą jakość obrazowania, a samo badanie trwa w wiele krócej, co ma istotne znaczenie dla pacjentów z urazami wielonarządowymi.

Przedmiotem działalności Eurodiagnostic są usługi medyczne z zakresu diagnostyki obrazowej. Spółka oferuje badania tomografii komputerowej w Iławie oraz rezonansu magnetycznego w Lubartowie, Lublinie, Łukowie, Radzyniu Podlaskim i Żarach.

Eurodiagnostic stworzyła też system 24-godzinnych zdalnych opisów badań w systemie teleradiologii. Eurodiagnostic świadczy również usługi wynajmu sprzętu (tomografy i rezonanse) na czas wymiany lub awarii aparatów w pracowniach diagnostycznych. Firma posiada certyfikat ISO 9001:2008.

Początkowo spółka działała jako filia brytyjskiej firmy Alliance Medical Group. Odłączyła się na początku 2012 roku. Zarząd spółki Eurodiagnostic sp. z o.o. tworzą: Renata Gil-Kisielewicz oraz Magdalena Woźniak.