Euroimplant: umowa z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju

0
843


Spółka Euroimplant S.A. poinformowała o zawarciu umowy pomiędzy Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, a liderem konsorcjum – Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN -, którego Euroimplant SA jest członkiem. Dofinansowanie przyznane spółce Euroimplant SA wynosi 628 704,00 zł.

Konsorcjum Naukowe w składzie Euroimplant S.A., Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Politechnika Łódzka oraz Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich zostało jednym z beneficjentów I Programu Badań Stosowanych organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR).

Przedmiotem umowy jest realizacja projektu zatytułowanego ” Nośniki polimerowe do termicznie kontrolowanego wytwarzania i oddzielania arkuszy komórek skóry i nabłonka”. Jego celem jest opracowanie nośnika polimerowego, umożliwiającego hodowlę arkuszy komórek nabłonkowych. Odbiorcami opracowanych produktów będą osoby ulegające rozległym oparzeniom i z przewlekłymi ranami. Ponadto, zostaną także opracowane standardy procedur medycznych w zakresie prowadzenia testów oraz badań niezbędnych dla atestacji i certyfikacji wyrobu docelowego. Spółka przeprowadzi również analizę skali produkcji i zajmie się przygotowaniem całego procesu oraz procedur technologicznych. Termin zakończenia realizacji projektu określony został na 30 listopada 2015 roku.

Euroimplant S.A prowadzi działalność badawczo-rozwojową głównie w zakresie medycyny regeneracyjnej oraz inżynierii tkankowej, dotyczącą opracowania nowych oraz wykorzystania posiadanych technologii w tworzeniu produktów przyspieszających naturalne procesy regeneracji tkanek i narządów.