Euromedic Diagnostics: inwestycja w spółkę Ne-Medic

0
993

Euromedic Diagnostics, spółka córka Euromedic International i jedna z największych w Polsce sieci centrów diagnostycznych zainwestowała w sieć wyspecjalizowanych pracowni rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej oraz PET/CT prowadzonych przez firmę Nu-Med Grupa S.A.

Zakup jest zgodny ze strategią Euromedic zakładającą rozpowszechnianie w Polsce najnowocześniejszych urządzeń do diagnozowania i leczenia zmian nowotworowych oraz zwiększanie dostępu chorych do bezpłatnych usług diagnostycznych.

Nu-Medic to nowoczesna i dobrze zarządzana sieć wyspecjalizowanych pracowni diagnostycznych: rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej oraz PET/CT. Oprócz standardowych badań wykonuje również badania nietypowe, takie jak tomografia komputerowa serca czy diagnostyka dzieci. Sieć stanowi ważne ogniwo w systemie ochrony zdrowia na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Euromedic Diagnostics kupił od firmy Nu-Med Grupa S.A łącznie 7 pracowni diagnostycznych zlokalizowanych w Ełku, Bartoszycach, Biskupcu, Olsztynie oraz Wejherowie. Zakup sieci pozwoli na wzmocnienie obecności Euromedic w  województwie warmińsko-mazurskim. Transakcja jest zgodna ze strategią Euromedic Diagnostics, zakładającą rozpowszechnianie w Polsce najnowocześniejszych urządzeń do diagnozowania i leczenia zmian nowotworowych oraz zwiększanie dostępu chorych do bezpłatnych usług diagnostycznych. To również kolejny krok do dalszego rozwoju spółki w kierunku rozbudowy infrastruktury oraz poszerzania gamy świadczeń.

– Inwestycja pozwoli skorzystać nam ze świetnej infrastruktury oraz wysoko wykwalifikowanej kadry, która jest już do dyspozycji pacjentów. Na tych fundamentach będziemy rozwijać placówkę w oparciu o swoje międzynarodowe doświadczenie – mówi Anna Wiczyńska Zając z firmy Euromedic. Pacjenci nadal będą mogli korzystać z usług centrów diagnostycznych w ramach kontraktu z NFZ, a także na zasadzie prywatnej odpłatności.

Firma Euromedic obecnie zarządza siecią 26 centrów diagnostycznych w Polsce. Większość centrów jest ściśle zintegrowana ze szpitalami, tworząc unikalną więź współpracy z zespołami klinicznymi sektora publicznego. Ośrodki wyposażone są w najwyższej jakości sprzęt, który jest regularnie unowocześniany. W kwietniu br. działalność rozpoczął Nowoczesny Zakład Medycyny Nuklearnej przy Wojewódzkim Szpitalu im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie, w którym pacjentom służy nowa gammakamera – jedno z najnowocześniejszych sprzętów diagnostycznych pozwalających precyzyjnie wykryć zmiany chorobowe w organizmie.

Euromedic jest też pierwszym w Polsce prywatnym przedsiębiorstwem, które prowadzi ośrodki diagnostyczne PET-CT. W marcu 2007 roku firma otworzyła we Wrocławiu Dolnośląskie Centrum Medycyny Nukleranej na terenie Szpitala Akademii Medycznej przy ul. Borowskiej. W listopadzie tego samego roku Euromedic uruchomił swój drugi ośrodek PET-CT w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów w Warszawie, w którym w lipcu bieżącego roku starszy sprzęt zastąpiono nowoczesnym skanerem PET-CT. Trzeci ośrodek PET-CT został otworzony w 2008 roku w Poznaniu. Euromedic wkrótce planuje otwarcie kolejnej pracowni PET-CT, tym razem w Szczecinie.

Firma Euromedic jest jednym z największych inwestorów i świadczeniodawców usług w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (PPP) w Europie. W 197 centrach medycznych, będących wyłączną własnością firmy, zapewnia najlepszą możliwą diagnostykę obrazową i laboratoryjną oraz usługi z zakresu radioterapii onkologicznej. Dzięki ciągłemu rozwojowi firma rozszerza działalność również na obszary, w których nikt jeszcze dotąd nie działał. Zatrudniając profesjonalną kadrę zajmującą się diagnostyką, firma Euromedic staje się również wiodącą siłą dostarczającą zdalną diagnostykę – oferując wielomodułowe usługi z zakresu teleradiologii.

Firma zatrudnia blisko 6 000 wykwalifikowanych specjalistów medycznych. Posiada centra w Polsce, na Węgrzech, w Rumunii, Bośni i Hercegowinie, Chorwacji, Grecji, we Włoszech, w Turcji, Czechach, Rosji, Portugalii, Bułgarii, Szwajcarii, Irlandii oraz na Litwie.

W Polsce firma Euromedic obecna jest od 2000 roku. Jej celem jest nie tylko wprowadzanie do Polski najnowocześniejszych metod i narzędzi leczenia chorób nowotworowych, ale również konsekwentne zwiększanie dostępu Polaków do tych usług.

Nu-Med posiada sieć wyspecjalizowanych pracowni diagnostycznych: rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej oraz PET/CT. Prowadzi na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu pracownię tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego, pracownię rezonansu i tomografii oraz ośrodek PET w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie, pracownie tomografii komputerowej w Bartoszycach i Biskupcu oraz pracownię rezonansu w Wejherowie. Pracownie wykonują  badania zarówno w ramach kontraktu  z NFZ jak i komercyjnie.

Nu-Med Grupa, działająca od 2002 roku jako spółka z o.o., a od listopada 2011 jako spółka akcyjna, ma siedzibę w Ostródzie Prezesem spółki jest Henryk Niewadzioł.