Euromedic i Methodist Hostpital: standardy leczenia nowotworów

0
817


Onkolodzy z The Methodist Hospital z Houston uczestniczyli w 3-dniowym szkoleniu polskich lekarzy i fizyków medycznych z firmy Euromedic, który odbył się w Otwocku. Celem kursu było wypracowanie szczegółowych standardów leczenia nowotworów ginekologicznych i prostaty za pomocą radioterapii. Zostaną one teraz zebrane i opublikowane w formie książkowej broszury.

Jedną z głównych przyczyn umieralności w Polsce stanowią choroby nowotworowe. Kluczowa jest poprawa efektywności i jakości leczenia w tym zakresie. Skuteczna i zgodna ze światowymi standardami radioterapia, którą stosuje się w większości przypadków zachorowań na raka, zdecydowanie zwiększa możliwość wygranej z tą chorobą.

W czasie szkolenia przeprowadzonego w Polsce przez światowej sławy specjalistów uczestnicy pogłębili swoją wiedzę dotyczącą najnowszych metod leczenia nowotworów ginekologicznych oraz prostaty, w różnych stadiach zaawansowania tych chorób. Szkolenie prowadził prof. Brian Butler, który podzielił się z lekarzami i fizykami medycznymi Euromedic swoimi doświadczeniami z zakresu leczenia promieniowaniem jonizującym oraz stosowania nowoczesnych technik komputerowych w medycynie.

Euromedic Onkoterapia współpracuje z amerykańskimi naukowcami z Houston od półtora roku. W ciągu każdego z cyklu spotkań szczegółowo omawiane są metody leczenia poszczególnych rodzajów nowotworów .
– Cieszymy się, że firma Euromedic po raz kolejny gości nas w Polsce. Spotkania te są niezwykle ważne dla polskich pacjentów, bowiem pozwalają lekarzom przenieść do ich codziennej praktyki sprawdzone przez nas, a więc bezpieczne metody leczenia nowotworów. Mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić, że radioterapeuci pracujący w ośrodkach Euromedic posiadają zgodną ze światowymi standardami wiedzę umożliwiającą im bezpieczne i skuteczne leczenie polskich pacjentów – powiedział prof. Brian Butler z The Methodist Hospital.

Oprócz szkoleń, TMH oraz placówki Euromedic na bieżąco utrzymują kontakt między innymi za pomocą wideo konferencji czy czatów. Dzięki temu polscy lekarze mogą konsultować wyniki badań obrazowych pacjentów z najcięższymi schorzeniami.

– Celem Euromedic jest podwyższenie standardu usług medycznych w Polsce, a docelowo zrównanie go z poziomem światowym, dlatego współpracujemy z TMH i wspólnie z nimi organizujemy szkolenia lekarzy radioterapeutów w zakresie wypracowywania standardów leczenia nowotworów. Przywiązujemy ogromną wagę do edukacji, poszerzania wiedzy i umiejętności naszych lekarzy, aby mogli jak najlepiej służyć naszym pacjentom. Chorzy mogą mieć dzięki temu pewność, że otaczani są opieką zgodną z najlepszymi światowymi standardami – mówi Anna Wiczyńska-Zając, Dyrektor Operacyjny firmy Euromedic Diagnostics Polska.

W czasie szkolenia TMH lekarze byli również świadkami pierwszego w Polsce naświetlania w technice Volumetric Modulated Arc Therapy  z użyciem akceleratora ze 160-listkowym kolimatorem.