Euromedic: Międzynarodowe Centrum Onkoterapii w Wałbrzychu będzie przyjmować więcej chorych

0
722


Międzynarodowe Centrum Onkoterapii Euromedic w Wałbrzychu (MCO), jeden z najnowocześniejszych ośrodków leczenia raka w Polsce, będzie mogło przyjmować jeszcze więcej chorych. Wszystko dzięki dodatkowemu, nowoczesnemu sprzętowi do radioterapii, który został właśnie udostępniony pacjentom.

Międzynarodowe Centrum Onkoterapii Euromedic od ponad 6 lat działa na terenie Specjalistycznego Szpitala im. Sokołowskiego, ratując zdrowie i życie ponad 3 tysięcy pacjentów rocznie. Od ponad 12 lat prowadzi w tym miejscu również wielospecjalistyczne Centrum Diagnostyczne, które zapewnia kompleksową opiekę nad chorymi. Ośrodek radioterapii wyposażony był do tej pory w dwa megawoltowe akceleratory liniowe, 40-sto rzędowy tomograf komputerowy oraz nowoczesny sprzęt do brachyterapii HDR. Teraz, dzięki poszerzeniu MCO o zupełnie nową część, w której do dyspozycji chorych będzie trzeci, nowoczesny przyspieszacz do teleradioterapii, klinika będzie mogła przyjmować jeszcze więcej pacjentów, co istotnie wpłynie na zwiększenie dostępności do leczenia w całym województwie dolnośląskim. 

– Wszyscy wiemy, że czynnik czasu jest kluczowy w leczeniu nowotworów. Od niego zależy to czy uda nam się wygrać walkę z chorobą. Rozbudowa ośrodka i wyposażenie go w tak nowoczesny sprzęt daje nam możliwość przyspieszenia leczenia naszych chorych – mówi dr n. med. Iwona Włodarska-Polińska, specjalista radioterapii onkologicznej, szefowa lekarzy MCO Euromedic w Wałbrzychu. – Obecnie jesteśmy jedną z nielicznych klinik w Polsce działających na zasadzie szybkiej ścieżki diagnostycznej i terapeutycznej dla pacjentów onkologicznych. Można powiedzieć, że tzw. „pakiet kolejkowy” u nas działa już z powodzeniem – dodaje.

Rozwój ośrodka oznacza jednocześnie rozwój Specjalistycznego Szpitala im. Sokołowskiego, którego pacjenci zyskują jeszcze lepszy dostęp do kompleksowej diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych w jednym miejscu.

– Radioterapia czy diagnostyka onkologiczna to wysokonakładowe dziedziny medycyny, które wciąż się rozwijają i wymagają nowych inwestycji. Wieloletnia udana współpraca z firmą Euromedic jest gwarantem bezpieczeństwa dla naszych chorych, a dla mnie osobiście powodem do dumy. Zaufanie do naszej placówki oraz wysoka jakość leczenia jaką oferujemy naszym chorym sprawia, że napływają do nas pacjenci nawet z najbardziej oddalonych części Polski. Opieka onkologiczna w szpitalu, którym mam zaszczyt kierować staje się wizytówką całego regionu – mówi Mariola Dudziak, Dyrektor Specjalistycznego Szpitala w Wałbrzychu.

Międzynarodowe Centrum Onkoterapii Euromedic od wielu lat jest ośrodkiem partnerskim Szpitala Houston Methodist (Texas, USA), co oznacza stały kontakt tutejszych lekarzy ze światowej klasy specjalistami radioterapii onkologicznej.
– Dzięki temu nasi specjaliści mogą na bieżąco konsultować wyniki badań obrazowych swoich pacjentów oraz w oparciu o wspólną wiedzę i doświadczenie planować kolejne etapy ich leczenia. Lekarze utrzymują stały kontakt między innymi za pomocą wideokonferencji oraz cyklicznych spotkań, w czasie których wypracowują standardy leczenia określonych typów nowotworów – powiedziała Anna Wiczyńska-Zając, członek zarządu Euromedic Polska.

Ostatnie ze spotkań, prowadzone przez prof. Briana Butlera, jednego z najbardziej uznanych na świecie autorytetów w zakresie radioterapii, miało miejsce w połowie października 2014 roku. – Wysoka jakość usług oraz dostęp do międzynarodowego know-how to jeden z wyróżników sieci Euromedic – dodaje.

Firma Euromedic jest jednym z największych inwestorów i świadczeniodawców usług w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (PPP) w Europie. W 145 centrach medycznych, będących wyłączną własnością firmy, zapewnia diagnostykę obrazową i laboratoryjną oraz usługi z zakresu radioterapii onkologicznej. Firma zatrudnia blisko 3 000 wykwalifikowanych specjalistów medycznych, w tym 800 lekarzy. Posiada centra w Polsce, na Węgrzech, w Rumunii, Bośni i Hercegowinie, Chorwacji, Grecji, we Włoszech, w Turcji, Czechach, Rosji, Portugalii, Bułgarii, Szwajcarii, Irlandii oraz na Litwie. W Polsce firma Euromedic obecna jest od 2000 roku.