EuroMedic: oferta kredytowania zabiegów

0
868

Klinika EuroMedic z Katowic wprowadziła do swojej oferty możliwość kredytowania zabiegów. Placówka oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez NFZ. Kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na rok 2012 ma wartość 10 334 648,60 zł.

Środki z NFZ przeznaczone są na finansowanie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w zakresie okulistyki, położnictwa i ginekologii, chorób naczyń, dermatologii i wenerologii, ortopedii i traumatologii narządu ruchu (825 884,60 zł) oraz leczenia szpitalnego, na które przeznaczone jest 9 508 764 zł, w zakresie chirurgii ogólnej (zabiegi chirurgii jednego dnia) oraz okulistyki (zabiegi planowe).
Poza tym Klinika oferuje usługi ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w zakresie kardiologii, stomatologii i psychologii. Prowadzi oddziały szpitalne specjalizujące się w okulistyce, chirurgii ogólnej i naczyniowej, kardiologii, kardiochirurgii, ortopedii i chirurgii plastycznej. Zaplecze diagnostyczne Kliniki tworzą pracownie diagnostyki obrazowej: rentgenowska, tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego, arteriografii i ultrasonografii oraz pracownie endo- i kolonoskopii.

Placówka została utworzona przez spółkę  EuroMedic Kliniki Specjalistyczne. Została otwarta w październiku 2011 roku. Koszt inwestycji wyniósł 30 mln zł. Szpital zbudowano w ciągu 10-ciu miesięcy. Placówka została między innymi wyposażona w nowoczesny system informatyczny.