Euromedic: współpraca z Fundacją 2065

0
844


Firma Euromedic, jako jeden z partnerów pierwszej edycji projektu „Liderzy w sektorze ochrony zdrowia” zainaugurowanego pod koniec września 2013 roku i współorganizowanego przez Fundację 2065 im. Lesława A. Pagi oraz Giełdę Papierów Wartościowych, edukuje i umożliwia zdobycie młodym, utalentowanym ludziom praktycznej wiedzy w sektorze ochrony zdrowia.

Euromedic, w ramach współpracy przy tym projekcie, wziął pod swoje skrzydła Katarzynę Głuch, studentkę prawa na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie zapewniając jej staż w placówce firmy.

Zdaniem twórców projektu, przyszłość całego sektora ochrony zdrowia zależy od młodych, utalentowanych ludzi, dlatego też Fundacja wraz z partnerami wspiera kształcenie otwartej na nowe pomysły kadry managerskiej, która będzie zarządzać służbą zdrowia i placówkami medycznymi w przyszłości.

– Bardzo cieszymy się, że Euromedic dołączył do programu i dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu na rynkach europejskich przyczynił się do rozwoju zdolnych, młodych ludzi w obszarze usług medycznych. Na rynku nadal jest niewielu dobrych menedżerów w sektorze usług medycznych. Chcemy na ten problem zwrócić szczególną uwagę i spróbować mu skutecznie zaradzić – dodała Ewa Paga, prezes Fundacji 2065 im. Lesława Pagi.

Projekt objął 5-dniowy cykl szkoleń prowadzonych przez ekspertów i praktyków sektora ochrony zdrowia. Następnie uczestnicy programu wzięli udział w płatnych praktykach w firmach partnerskich.

– Misją Euromedic jest podwyższenie standardu usług medycznych w Polsce, a docelowo zrównanie go z poziomem zachodnioeuropejskim, dlatego tak ważne dla nas jest udzielanie wsparcia studentom wiążącym swoją przyszłość z tym obszarem. Chętnie dzielimy się naszą bogatą wiedzą, nie tylko ze stażystką, która zostanie u nas na dłużej, ale  z pozostałymi utalentowanymi młodymi ludźmi zakwalifikowanymi do projektu – powiedziała Anna Wiczyńska-Zając, członek zarządu Euromedic Polska.

Firma Euromedic jest jednym z największych inwestorów i świadczeniodawców usług w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego  w Europie. W 197 centrach medycznych, będących wyłączną własnością firmy, zapewnia diagnostykę obrazową i laboratoryjną oraz usługi z zakresu radioterapii onkologicznej. Euromedic oferuje także wielomodułowe usługi z zakresu teleradiologii.

Firma zatrudnia blisko 6 000 specjalistów medycznych. Posiada centra w Polsce, na Węgrzech, w Rumunii, Bośni i Hercegowinie, Chorwacji, Grecji, we Włoszech, w Turcji, Czechach, Rosji, Portugalii, Bułgarii, Szwajcarii, Irlandii oraz na Litwie. W Polsce firma Euromedic obecna jest od 2000 roku.